Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  7,6604
 • EURO
  8,9115
 • ALTIN
  458,62
 • BIST
  9,7897
“Festival İçin Önerim Var” Diyen Herkese Kapımız Açık

“Festival İçin Önerim Var” Diyen Herkese Kapımız Açık

Mersin Narenciye Festivali hazrlıklık sürecine dair açıklamalarda bulunan Özdemir, Yediden Yetmişe Narenciye Festivali için Tek Vücut Olmalıyız. Her Görüşü Dikkate Alıyoruz. Festivalimizin Başarı Çıtasını Hep Birlikte Yükselteceğiz. Kentimizin Her Bir Değeri Festivalde Yer Alacak.” Dedi.

Mersin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Mersin Narenciye Festivali İcra Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir, konu hakkında şunları kaydetti:

Meyve ile süsleme yapma konusunda Türkiye’nin ilk ve en büyük festivali olan, Mersin Valiliği himayesinde ve Mersin Ticaret Borsası koordinasyonunda düzenlenen Mersin Narenciye Festivali’nin yedincisini bu yıl 1-2-3 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştireceğiz.

Büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerimiz, ilgili il müdürlüklerimiz, Çukurova Kalkınma Ajansı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Deniz Ticaret Odası, Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, Akdeniz İhracatçı Birlikleri, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği, Mersin Ziraat Odası, Mersin Ziraat Mühendisleri Odası, üretici örgütlerimiz, üniversitelerimiz, gazeteciler cemiyeti, sivil toplum kuruluşları ve spor kulüpleri temsilcilerinin yer aldığı festival icra kurulumuz hazırlıklarını bütün hızıyla sürdürüyor.

Yediden Yetmişe Narenciye Festivali için Tek Vücut Olmalıyız

Böylesi organizasyonlarda ulaşılabilecek en üst nokta hiçbir zaman yoktur. Mersin’in ve Mersin’lilerin festivali olan Narenciye Festivali’nin daha da başarılı olabilmesinin yolu, kendisini sürekli olarak geliştirebilmesinden geçmektedir.

Bu doğrultuda, icra kurulumuzun çalışmalarının yanında başta yediden yetmişe tüm Mersin’lilerin önceki yıllarda olduğu gibi festivalimizi sahiplenmesi ve kentimizin tüm dinamiklerinin tek vücut olarak hareket etmesi büyük önem arz etmektedir. Bu süreçte yerel basınımızı da en önemli destekçilerimiz arasında görüyoruz. Festivalimizin tanıtımında ve güzelliklerinin yansıtılmasında tüm imkanlarını seferber edeceklerine inanıyoruz.

Her Görüşü Dikkate Alıyoruz

İcra kurulu olarak festivale ilişkin günlük çalışmalarımızın yanında, düzenli bir şekilde toplantılar gerçekleştiriyor, özeleştiride bulunuyor, eksiklerimizi tespit ediyor ve en ince detayına kadar planlamalarımızı yapıyoruz.

Medyamızda yer alan ve amacı festivalimize katkı sağlamak olan her türlü yapıcı eleştirileri ve çözüm odaklı önerileri not alarak değerlendiriyoruz. Ayrıca, geçmiş yıllarda festivalimizi ziyaret edenlerin ve izleyenlerin de seslerine kulak vererek onlardan gelen her fikirden yararlanıyoruz.

Kentimizin Her Bir Değeri Festivalde Yer Alacak

Başlıca önceliğimiz Mersin tarımının kalbi olan, kentimiz ihracatına önemli katkı sunan ve festivalimizin ana temasını oluşturan narenciyeye tüm kamuoyunun odaklanmasını sağlamaktır.

Bununla birlikte sanattan spora, bilimden kültüre kadar oldukça geniş bir yelpazede Mersin’imizin sahip olduğu her bir değerin festivalimizde yer almasını sağlayarak katılımcılara eğlence dolu bir hafta sonu yaşatmayı hedefliyoruz.

Festivalimizin Başarı Çıtasını Hep Birlikte Yükselteceğiz

Bu doğrultuda, festivalimizin daha da zenginleşmesi amacıyla “Mersin için ben de varım, festival için benim de bir önerim var” diyen her kişi ve her kurumu icra kurulumuzun doğal bir üyesi olarak görüyoruz. Destek vermek isteyen her oluşuma kapılarımız sonuna kadar açıktır.

Görüşlerinizi festival web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan bizlere iletmeniz büyük önem taşımaktadır. El ele verdiğimiz taktirde önümüzdeki hazırlık sürecini en iyi şekilde değerlendireceğimiz ve böylece festivalimizin başarı çıtasını çok daha yükseklere taşıyacağımız kanaatindeyim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN