Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  7,6429
 • EURO
  8,9745
 • ALTIN
  468,07
 • BIST
  9,7865
Mezitli’ye Yeni Bir Kent Merkezi Kazandırılıyor

Mezitli’ye Yeni Bir Kent Merkezi Kazandırılıyor

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın Mezitli’ye yeni bir merkez kazandırma projesi hayata geçiyor. Daha önce Yenimahalle ve Atatürk Mahallesi’nin kesişme noktasına Mezitli Belediye Binası yaparak, bölgenin sinerjisini artıran Başkan Tarhan, Kaymakamlık Hizmet Binası yapılması için arsa tahsis etti. Tahsisin ardından merkezi Hükümet tarafından Kaymakamlık Hizmet Binası inşaatına başlandı. Yaklaşık 6 bin 500 metrekare alanda 4 kat olarak inşa edilecek olan Kaymakamlık Binası tamamlandığında, Tapu, Nüfus, Sosyal Yardımlaşma gibi müdürlükler aynı çatı altında buluşacak.

“VATANDAŞLAR MUTLULUKLA KARŞILADI”

Mezitli Belediyesi, Kaymakamlık Hizmet Binası gibi kamu kurumlarını da içerisine alan Yeni kent Merkezi bölgede bulunan esnaf ve vatandaşlar tarafından da beğeni ve heyecanla karşılandı. Kurumlar arasından bulunan mesafeden dolayı zaman ve maddi kayba uğranıldığını dile getiren vatandaşlar, tüm kamu kurumlarının bir araya toplanmasıyla büyük bir yükten kurtulacaklarını dile getirdi.

“TÜM İŞLEMLERİMİZİ KOLAYCA YAPABİLECEĞİZ”

Mezitli Belediyesi’nden sonra Mezitli Kaymakamlık Hizmet Binasında aynı merkezde toplanacak olmasının büyük avantaj olacağını dile getiren Cuma Arkut isimli vatandaş, “Bölgenin canlılığı artacak ve Mezitli’nin merkezinde tüm işlemlerimizi kolaylıkla yapabileceğiz. Mezitli Halkına hayırlı uğurlu olsun. Bize bu imkanı sağlayan Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkür ederim” dedi.

“BU BÖLGE MERSİN’İN EN ÖNEMLİ YERİ OLACAK”

Esnaflık yapan işletmeci Mikail Arslan ise, Mezitli Belediyesi’nin Atatürk Mahallesi’ne taşınmasından sonra işyerini bu bölgeye taşıdığını ifade ederek, “Ben zaten Mezitli Belediyemiz Atatürk Mahallesi’ne geldikten sonra işletmemi burada açma kararı aldım. Şimdi, Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan’ın girişimleriyle Kaymakamlık Hizmet Binası Mezitli Belediyesinin yakın bölgesine geliyor. Sadece Kaymakamlık Hizmet Binası değil, Tapu, Nüfus gibi müdürlükler gelecek. Kent Meydanının yapılmasıyla bu merkez çok hızlı bir biçimde gelişecek. Sanayi ve Hal tesisleri de başka bölgeye taşınınca bu bölge Mersin’in en önemli yeri haline gelecek. Zaten Mezitli’nin her bölgesi her mahallesi hızlı bir şekilde gelişip büyüyor. İşletmeci olarak bu gelişmelerden son derece mutluyum” diye konuştu.

“MEZİTLİ’DE GÖZLE GÖRÜLÜR DEĞER ARTIŞI VAR”

Bölge esnaflarından Erhan Yenigün de, Mezitli Belediyesi’nin gelmesiyle bölgede daire fiyatlarında büyük oranda artış olduğuna dikkat çekerek, “Bölgenin yakınında yer alan Atatürk, Merkez, Yenimahalle ve Fatih Mahallelerinde, emlak sektörü çok büyük gelişme gösterdi. Arsa, dükkân, daire fiyatları büyük oranda arttı. Vatandaşların malları değerlendi. Kaymakamlık Hizmet Binası’nın bu bölgeye gelmesiyle bu değer artışı daha fazla yükselecek. Bu durum nüfus artışını ve çarşı merkezi dediğimiz bölgenin burası olması anlamına gelecek. Tüm işletmeler, bankalar alışveriş merkezleri bu bölgeye gelecektir. Sanayi ve Halin kalkmasıyla son derece modern bir bölge olacak. Bu gelişmeyi sağlayan Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkür ederiz. Çünkü her mahallede büyük gelişme var. Biz bunları yakinen görüyoruz. Eski Belediye Binasının bulunduğu alanın yanında ikinci bir çarşı merkezi de burası olacak” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN