Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  7,8187
 • EURO
  9,3602
 • ALTIN
  449,83
 • BIST
  1.329
Tarsus’a Yeni Sağlık Kompleksi

Tarsus’a Yeni Sağlık Kompleksi

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 2018 yılı içerisinde ihalesi yapılan Tarsus Sağlık Kompleksi tamamlanarak hizmete girdi.


Tarsus ziyareti sonrasında konu ile ilgili bir açıklama yapan Mersin İl Sağlık Müdürü Dr.Sinan Bahçacı; 2018 yılını Mersin’in sağlık altyapısını güçlendirmek için atılım yılı olarak belirlediklerini ve çalışmaların bu doğrultuda ilerlediğini söyledi Bahçacı, “2018 yılı içerisinde gerek il merkezi gerekse ilçelerimizin ihtiyacı olan hizmet binalarımızın ihalesini yaparak ilgili firmalara yer teslimini yaptık. Bütün yatırımlarımız planlarımız doğrultusunda devam ediyor. 2017 yılı sonunda göreve geldiğimde ilk işim sağlık tesislerinde durum tespiti yapmak oldu. İlk gözlemlerim sonrasında Mersin’in en büyük ilçesi Tarsus’un sağlık altyapısında önemli eksikliklerinin olduğunu tespit ettim. Bunun üzerine yatırımlarda önceliği Tarsus’a verdik. Çok şükür bugün bunların sonuçlarını almaya başladık. Geçtiğimiz yıl ihalesini yapıp yer teslimini yaptığımız Tarsus Sağlık Kompleksi 15 ayda tamamlandı. Kırklarsırtı mevkiinde Tarsuslulara hizmet verecek sağlık kompleksimiz yaklaşık 4 milyon liraya mal olan Bu bina İlçe Sağlık Müdürlüğü hizmet binası olmanın yanı sıra Sağlıklı Hayat Merkezi, Kanser Erken Tanı, Teşhis ve Eğitim Merkezi, 6 birimli Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonu olarak da hizmet verecek. Aynı zamanda yapımı devam eden 600 yataklı Tarsus Devlet Hastanesi hizmet binasının da kaba inşaatı tamamlandı. İnce işlerde ise önemli mesafe alındı. İnşallah önümüzde ki yılın 3. Çeyreğinde bu tesis de hizmete girecek ve Tarsus’un sağlık alanında çok önemli bir ihtiyacı daha karşılanmış olacak” diye konuştu.


“İnşaatı devam eden sağlık kompleksleri yıl sonuna kadar tamamlanacak”
Bahçacı, yapımı devam eden Erdemli ve Bozyazı sağlık kompleksleri Eylül ayı sonunda, Silifke ise yıl sonunda hizmete gireceğini ifade ederek kaliteli sağlık hizmeti sunumu için ihtiyaç duyulan sağlık yatırımlarının devam edeceğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN