Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  7,5575
 • EURO
  8,9826
 • ALTIN
  474,07
 • BIST
  9,7776
İŞÇİ ÇIKARMALARA TEPKİ!

İŞÇİ ÇIKARMALARA TEPKİ!

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde işten çıkarılan işçiler Mersin Büyükşehir Belediyesi Taş Bina önünde toplanarak duruma tepki verdiler.

İşten çıkarmaların hukuksuz olduğunu savunan işçilere, Büyükşehir Belediyesi MHP’li Meclis Üyesi Mahmut Tat’ta destek verirken, konu hukuki zemine taşınacak.

“HEPSİ ÇOCUK SAHİBİ OLAN BU İŞÇİ ARKADAŞLARIMIZIN OKUL ÖNCESİNDE İŞTEN ÇIKARTILMALARI ÜZÜCÜDÜR.”

İşçiler adına konuşan Murat Toy, şunları söyledi:

“Emekçi insanların bir mesajla işten çıkarmaları onur kırıcıdır. (Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı) Vahap Seçer Mersinlinin değil CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştur. Emeği gasp edilenlerin ekmeği ellerinden hukuksuz bir şekilde alınmıştır. Hakkımızı hukuki zeminde arayacağız. Hepsi çocuk sahibi olan bu işçi arkadaşlarımızın okul öncesinde işten çıkartılmaları üzücüdür. Şahsi ve nefsi hırsına yenilen, hırsın ve kibrin sonucunda bu insanların bu sıkıntılı süreci yaşamasına sebep olan (Büyükşehir Belediyesi eski başkanı) Burhanettin Kocamaz, mutlu musun, huzurlu musun? Sana hakkımızı helal etmiyoruz. Kulun sevmediğini Allah da sevmez.”

Büyükşehir ve ona bağlı MESKİ’de çeşitli birimlerde çalışan172 kişinin işten çıkarıldığının bilgisini veren Toy, işçilerin sosyal medya hesaplarının incelendiğini ileri sürerek, hükümetinde yanlarında olmalarını istedi.

MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK: “KARAR SİYASİDİR HİÇ KİMSE MİLLETİN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA YALAN SÖYLEMEMELİDİR”

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek’te, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, duruma tepki göstererek şunları söyledi:

“MESKİ çalışanı arkadaşımız sorgusuz sualsiz hukuksuz bir şekilde işten çıkartılmıştır. Türlü bahanelerle savunmaları istenmiş ve ekmekleriyle oynanarak kapı önüne konulmuşlardır. Karar siyasidir hiç kimse milletin gözünün içine baka baka yalan söylememelidir. Bu arkadaşlarımızın hepsinden aynı savunma istenmiştir hepsinin suçu aynı mıdır? İşe gelmemişler midir? Yolsuzluk mu yapmışlardır? Yoksa suçları MHP’li olmak mıdır? Kanuni haklarımızı sonuna kadar arayacağız. Seçim meydanlarında namus sözü vererek “kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız” diyenleri sözlerinde durmaya davet ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN