Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
“Stat arazisini bize verin kent meydanı yapalım”

“Stat arazisini bize verin kent meydanı yapalım”

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, ‘Millet Bahçesi’ olarak planlanan eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu arazisini yeşil alan ve kent meydanı yapmak istediklerini belirterek, “Arazide artık yaban otları bitti, kirli bir görüntü ortaya çıkmaya başladı. Onun için çağrıda bulunuyoruz; bu araziyi bize verin, biz yeşil alan yapalım, ışıklandıralım, millet bahçesi projesi hayata geçene kadar bu şekilde kullanalım” dedi.

Yıkılan eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu arazisinde incelemelerde bulunan Özyiğit, stadın arazisinin kullanımıyla ilgili olarak yazı yazdıklarını belirterek, “O araziye bir bina yapılmaması gerektiğini söyledik. ‘Araziyi bize verin yeşillendirelim, ışıklandıralım’ dedik. Bize gelen yanıtta ‘O arazi için planımızı yaptık, programa aldık’ deniliyor. ‘Programa alındı’ denilmesi elbette memnuniyet verici ama ne zaman yapılacağı, ne yapılacağı konusunda bir kesinlik yok. Umarız ki programa alınan proje bir daha ertelenmez. Biz de konunun takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

“Millet Bahçesi yapılana kadar bize verin”

Yıkılan stadyum arazisinde kirli bir görüntü ortaya çıkmaya başladığını öne süren Özyiğit, “Çöküntü bölgesi olması sebebiyle güvenlik sorunu da oluşmaya başladı. Şehrin orta yerindeki bu görüntü Mersin’e yakışmıyor. Bu görüntünün bir an evvel ortadan kaldırılması, bu arazinin bir an evvel halkın kullanabileceği şekilde düzenlenmesi gerekiyor. Onun için biz ısrarla çağrıda bulunuyoruz. Bu araziyi bize verin, biz de Yenişehir Belediyesi olarak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’in koordinesinde burayı yeşil alan yapalım, ışıklandıralım, Millet Bahçesi projesi hayata geçene kadar bu şekilde düzenleyelim” diye konuştu.

Yenişehir için en önemli hedeflerinden birinin de bir kent meydanı oluşturmak olduğunu belirten Özyiğit, “Mersin’in en dinamik ilçesi Yenişehir. Okulların olduğu, üniversitelerin olduğu, alışverişin, sosyal ve kültürel etkinliklerin yoğun olduğu bir ilçe. Böyle bir ilçenin bir kent meydanına ihtiyacı var. İnsanlarımız alışveriş merkezlerine sıkıştırılmış. İnsanları AVM’lerden kurtarmamız lazım. Çevresinde sosyal faaliyet alanlarının olduğu, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yapılabildiği, oturma, yeme içme alanlarının olduğu bir kent meydanı hayal ediyoruz. Tevfik Sırrı Gür Stadyumu arazisi bunun için en uygun alan” şeklinde konuştu.

“Müftü Deresi için bütünlüklü bir proje yapılmalı”

Özyiğit, yıkılan Tevfik Sırrı Gür Stadı arazinin doğusunda kalan Müftü Deresinin kıyısındaki yürüyüş yolunu temizlediklerini, düzenlediklerini ve aydınlatma sorununu çözeceklerini de söyledi. Stat arazinin akıbetinin belli olmasını beklemeden yürüyüş yoluyla ilgili çalışmaları yaptıklarını belirten Özyiğit, “Müftü Deresi kenarındaki yolu insanlarımızın rahatça yürüyüş yapabileceği çağdaş bir mekan haline getirmek için adım attık. Burayı aydınlatacağız, düzenleyeceğiz, daha güvenli hale getireceğiz. Müftü Deresinin bir kıyısının bir kısmı Akdeniz Belediyesi sorumluluğunda, bir kısmı Torroslar Belediyesi sorumluluğunda bir kısmı da bizim sorumluluğumuzda. Bu nedenle dereyle ilgili projelerin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’in koordinesinde, bütünlük içinde yapılması gerekir. Mersin burada yapılacak bütünlüklü bir proje ile çok önemli bir mekan kazanır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Başkan yine yetki alamadı!

Başkan yine yetki alamadı!

14 Aralık 2019, Başkan yine yetki alamadı! için yorumlar kapalı
Mersin’de madde bağımlılığı yaşı 6’ya indi

Mersin’de madde bağımlılığı yaşı 6’ya indi

14 Aralık 2019, Mersin’de madde bağımlılığı yaşı 6’ya indi için yorumlar kapalı
Toroslar’a mevsimin ilk karı düştü.

Toroslar’a mevsimin ilk karı düştü.

14 Aralık 2019, Toroslar’a mevsimin ilk karı düştü. için yorumlar kapalı
VEKİLLER ASİLLERİ DÜŞÜNMÜYOR

VEKİLLER ASİLLERİ DÜŞÜNMÜYOR

12 Aralık 2019, VEKİLLER ASİLLERİ DÜŞÜNMÜYOR için yorumlar kapalı
İşletmelerde tütün denetimi yapıldı

İşletmelerde tütün denetimi yapıldı

12 Aralık 2019, İşletmelerde tütün denetimi yapıldı için yorumlar kapalı