Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
YARDIMCILARI VE MECLİS ÜYELERİ GÜNDOĞDU MAHALLESİ’NE GİTTİ

YARDIMCILARI VE MECLİS ÜYELERİ GÜNDOĞDU MAHALLESİ’NE GİTTİ

Başkan Gültak’ın talimatıyla Gündoğdu’ya giden Başkan Yardımcıları ve Meclis üyeleri mahalle sakinlerini dinledi. Çavuşlu Deresi’ndeki ıslah çalışmalarından sorumlu kurum yetkililerini arayan Başkan yardımcıları, çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak vatandaşların yaşadığı sıkıntıların sona ermesini istedi.

Gündoğdu Mahallesi 141. Cadde üzerinde dün gerçekleşen protesto eyleminde mahalle sakinleri ve esnaflar, DSİ’ye ait Çavuşlu Deresi’nden yayılan kötü kokular, dereye dökülen atık sular ve çöpler nedeniyle çok zor günler yaşadıklarını dile getirmişti. Vatandaşlar, üstü açılan derenin can kayıplarına da yol açtığını belirterek üstünün kapatılmasını ve aylardır süren ıslah çalışmalarının en kısa sürede tamamlanmasını talep etmişti.

Başkan yardımcıları ve meclis üyeleri mahalle sakinlerini dinledi

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın talimatı üzerine; Başkan Yardımcıları Zafer Şahin Özturan, Uğur Sözkesen, Sabahaddin Yeşilova, Yakup Aykut ve Meclis üyeleri; Gündoğdu Mahallesi’ne giderek bölgede yaşayan vatandaşları ve esnafın dile getirdiği sıkıntı ve talepleri dinlediler. Mahalle sakinleri ve esnaflar, derenin üstünün açık bırakılmasını kabul etmeyeceklerini ifade etti, ıslah çalışmalarının da kesintisiz devam ederek en kısa zamanda sona ermesini ve yaşadıkları çilenin sona ermesini talep ettiler.

“Yaşadığınız sıkıntıları görüyor ve biliyoruz”

Mahalle sakinlerine, Başkan Mustafa Gültak’ın selamlarını ileterek sözlerine başlayan Başkan Yardımcısı Zafer Şahin Özturan ise, aslında Başkan’ın mahalleye geleceğini, ancak şehir dışında olduğunu belirtti. “Bütün Akdeniz Belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri olarak sizleri dinlemeye geldik” diyen Özturan, “Burada geciken çalışmadan kaynaklı bir takım sıkıntı ve sorunlar yaşıyorsunuz. Bunu bizler de bizzat biliyor ve görüyoruz. Tabi bu çalışmanın, Akdeniz Belediyesi ile yakın veya uzak hiçbir ilgisi yok, bunu da bilmenizi isteriz. Fakat aylardır yaşadığınız sıkıntıların bir an önce sona ermesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

“Belediyemizin yetki ve sorumluluğu yok, ancak çalışmaların bitmesi için gayret gösteriyoruz”

Birkaç yıl önce meydana gelen ve can kayıplarına da yol açan sel felaketinin ardından Büyükşehir Belediyesi, MESKİ ve DSİ arasında protokol imzalandığını ve derenin üstünün açılarak çalışmaların başladığını kaydeden Özturan, “Sel felaketinin ardından bölgede başlayan çalışmanın 3 ayağı var. Ama yine belirtiyorum; Akdeniz Belediyesi, bu çalışmaların hiçbir yerinde yok. Çünkü belediyemizin deredeki çalışmayla ilgili hiçbir yetki ve sorumluluğu yok. Ancak Başkanımız Sayın Gültak, bu işin en kısa zamanda çözümü için üzerine düşeni yapıyor.

Bizler de feryadınızı duyduk ve bugün yanınıza geldik. Dün ortaya koyduğunuz tepkinizi anlıyoruz. İşin hızlanması için yetkili kurumlarla tekrar görüştük. DSİ’nin burada 70 metrelik bir yeri kalmış. Bugün saat 16:00’da beton dökümü başlayacak. Ardından da diğer ilgili kurumların çalışmaları devam edecek” diye konuştu. Daha sonra mahalle sakinleri ve esnafı dinleyen başkan yardımcıları, yetkili kurum temsilcilerini de telefonla arayarak, çalışmaların en kısa zamanda sona ermesi için çağrı yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Başkan yine yetki alamadı!

Başkan yine yetki alamadı!

14 Aralık 2019, Başkan yine yetki alamadı! için yorumlar kapalı
Mersin’de madde bağımlılığı yaşı 6’ya indi

Mersin’de madde bağımlılığı yaşı 6’ya indi

14 Aralık 2019, Mersin’de madde bağımlılığı yaşı 6’ya indi için yorumlar kapalı
Toroslar’a mevsimin ilk karı düştü.

Toroslar’a mevsimin ilk karı düştü.

14 Aralık 2019, Toroslar’a mevsimin ilk karı düştü. için yorumlar kapalı
VEKİLLER ASİLLERİ DÜŞÜNMÜYOR

VEKİLLER ASİLLERİ DÜŞÜNMÜYOR

12 Aralık 2019, VEKİLLER ASİLLERİ DÜŞÜNMÜYOR için yorumlar kapalı
İşletmelerde tütün denetimi yapıldı

İşletmelerde tütün denetimi yapıldı

12 Aralık 2019, İşletmelerde tütün denetimi yapıldı için yorumlar kapalı