Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  6,8669
 • EURO
  7,7482
 • ALTIN
  398,32
 • BIST
  8,6105
İlçe Sağlık Kompleksleri Hizmete Açılıyor

İlçe Sağlık Kompleksleri Hizmete Açılıyor

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 2018 yılında ihaleleri yapılan ilçe sağlık komplekslerinin yapımında son aşamaya gelindi.
İlçe sağlık kompleksi yatırımlarını ve 600 yataklı Tarsus Devlet Hastanesi inşaatını yerinde incelemek üzere ilimize gelen Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Dursun Duyar ve Daire Başkanı Mücahit Uzunkaya’ya İl Sağlık Müdürü Dr.Sinan Bahçacı eşlik etti.


Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl sağlık Müdürü Dr.Sinan Bahçacı “İlimizde bulunan sağlık tesislerimizin altyapısını güçlendirme çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl şubat ayında İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binamızı tamamlayarak hizmete aldık. İlçelerimizde bulunan ilçe sağlık müdürlüğü binalarımızı da yeniliyoruz. İlk etapta dört ilçemizi yatırım kapsamına aldık. 2018 yılı nisan ayında ihalelerini yaptık. İnşaatlar hızla devam ediyor. Bu yıl içerisinde hizmete girecek olan binalarımızda ilçe sağlık müdürlüğünün yanı sıra ağız diş sağlığı merkezi, sağlıklı hayat merkezi, kanser erken tanı ve teşhis merkezi, 112 acil sağlık hizmeti istasyonu ve aile sağlığı merkezi bulunacak. Hizmete girecek olan yeni binalarımız ile birlikte vatandaşlarımıza sunulan sağlık hizmetinin kalitesi önemli ölçüde artacak. Aynı zamanda oralarda hizmet verecek olan personelinde memnuniyetini de artıracağız” dedi.


Yapımında son aşamaya gelinen Tarsus, Erdemli, Silifke ve Bozyazı ilçe sağlık komplekslerinin bu yıl içerisinde hizmete açılması planlanmakta. Kaba inşaatı tamamlanan 600 yataklı Tarsus Devlet Hastanesi ise 2020 yılı üçüncü çeyreğinde hizmete girecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN