Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.
Reklam Verin

 • DOLAR
  6,8179
  %0,05
 • EURO
  7,4274
  %-0,03
 • ALTIN
  379,01
  %-0,27
 • BIST
  103.024
  %0,37
Emekli Astsubaylar Derneğinden 15 Temmuz açıklaması

Emekli Astsubaylar Derneğinden 15 Temmuz açıklaması

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Mersin İl Başkanı Halil Kur, 15 Temmuz DemokrasivVe Milli Birlik Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Yapılan bu haince girişimi gerçekleştirenleri en keskin ifadelerimle lanetliyor, Devletimizin bu hain örgüt ve işbirlikçilerine karşı vermiş olduğu mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

Kur, konu hakkında şunları kaydetti:

Türk tarihinin en alçak ve ihanet girişimlerine sahne olan 15 Temmuz darbe girişiminin 3. yıl dönümünde şerefli Türk Ordusuna sirayet etmiş, gizlenmiş hainler Türk Halkının iradesinin tecelli ettiği T.B.M.M.ni bombalamış, Yurdumuzun çeşitli yerlerinde masum vatandaşlarımızın üzerine mermiler yağdırmış,  Özel Harekatımıza karşı vahşice saldırarak, Mehmetçiğimizin adını, üniformasını kullanarak Milletimi ve demokrasimizi ne yazık ki katletme girişiminde bulunmuşlardır.

Yüce Türk Milletinin yaşanan bu menfur olayda göstermiş olduğu birlik ve beraberlik refleksi takdire şayandır.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temel değerlerini, anayasa düzeninini, demokrasimizi tehdit etmeye kalkışan bu darbe girişiminin iç ve dış sorumlularının ve  destekçilerinin hukuk karşısında hesap vereceğini ve en ağır bir şekilde cezalarını alacaklarını ve aldıklarını da görüyor ve bu hususta adaletimize güveniyoruz.

Yapılan bu haince girişimi gerçekleştirenleri en keskin ifadelerimle lanetliyor, Devletimizin bu hain örgüt ve işbirlikçilerine karşı vermiş olduğu mücadeleyi sonuna kadar destekliyor, hain darbe girişimi gecesi büyük bir kahramanlık örneği göstererek hain girişimin engellenmesinde hayatını hiçe sayan Astsb. Kd.Bşçvş. Ömer Halisdemir ve nezdinde Ülkemiz uğruna can vermiş tüm şehitlerimize Allahtan rahmet dilerken, gazilerimizi de saygıyla anıyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN