Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  5,8603
  %0,03
 • EURO
  6,5372
  %0,06
 • ALTIN
  279,73
  %0,04
 • BIST
  97.324
  %-1,11
IRAK’A DOSTLUK VE TİCARİ KÖPRÜ

IRAK’A DOSTLUK VE TİCARİ KÖPRÜ

İlki Irak’ın Erbil kentinde düzenlenen Türkiye-Irak (IKBY) Ticaret ve Yatırım Zirvesi’nin ikincisi Mersin’de düzenlenecek.

Organizasyon kapsamında ayrıca Mersin ile Erbil arasında kardeş şehir anlaşması imzalanacak.    

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Türkiye-Irak Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç, Başkan Yardımcısı Ahmet Akkurt ve TISİAD Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, Mersin Valisi Ali İhsan Su’yu makamında ziyaret ederek Irak’ın Erbil kentinde düzenlenen 1. Türkiye-Irak (IKBY) Ticaret ve Yatırım Zirvesi ile ilgili bilgi verdi.

Zirvenin iki ülke açısından çok önemli bir organizasyon olduğu bilgisini Vali Su’ya veren TISİAD Başkanı Nevaf Kılıç, “Bilindiği üzere yıllardır Irak ile Türkiye arasında çok önemli bir ticari ilişki var. Onun için Irak Türkiye için önemli ve kaçınılmaz bir pazar. Biz bu pazarı daha da genişletmek ve dostluk bağlarını daha da kuvvetlendirmek adına TISİAD olarak kurulduğumuz günden bu yana gayret göstermekteyiz. Bu noktada da çeşitli organizasyonlar ile Türk ve Iraklı iş adamları bir araya getiriyor, görüş alış verişinde bulunmalarını sağlıyoruz” dedi.  

ZİRVENİN 2.Sİ MERSİN’DE DÜZENLENECEK

Irak’ın Erbil kentinde düzenlenen 1. Türkiye-Irak (IKBY) Ticaret ve Yatırım zirvesinin her iki ülke ve iş adamları için çok verimli geçtiğini de söyleyen Başkan Kılıç, “Bu sebeple Irak ile olan ilişkilerimizin daha sağlam temellere dayandırabilmek adına zirvenin 2.sini Mersin’de yapmayı hedefliyoruz. Buna parallel olarak Mersin ile Erbil’i de kardeş şehir yapma adına sizlerden destek istiyoruz. Bu sayede hem iki ülke arasındaki bağ daha da sağlamlaşacak, hem de ticaret hacmi daha büyük bir seviyeye ulaşacaktır” ifadelerini kullandı.    

VALİ SU’DAN DESTEK GELDİ

Mersin Valisi Ali İhsan Su ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ülkemizin hem ekonomik anlamda daha da rahata kavuşması hem de sınır komşuları ile olan ikili ilişkilerinin en üst düzeye gelebilmesi için elinden gelen gayreti herkesin göstermesi gerekmektedir. Görüldüğü üzere Irak’ta düzenlenen zirve çok verimli geçmiş ve iki ülke için çok olumlu sonuçlar doğurmuş. Bu zirvenin düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Bizleri Irak’ta temsil eden Mersin heyetine de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Mersin Valiliği olarak bu zirvenin devamında elimizden geleni yapacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
ÇAMLIBEL KURTULDU MU?

ÇAMLIBEL KURTULDU MU?

21 Ekim 2019, ÇAMLIBEL KURTULDU MU? için yorumlar kapalı
“Dur” ihtarına uymayan araç, Emniyet Müdür Yardımcısına çarptı

“Dur” ihtarına uymayan araç, Emniyet Müdür Yardımcısına çarptı

21 Ekim 2019, “Dur” ihtarına uymayan araç, Emniyet Müdür Yardımcısına çarptı için yorumlar kapalı
Mersin ESOB Başkanlar Kurulu yapıldı

Mersin ESOB Başkanlar Kurulu yapıldı

21 Ekim 2019, Mersin ESOB Başkanlar Kurulu yapıldı için yorumlar kapalı
TARİH KOKAN ZEYTİN AĞACINDA HASAT

TARİH KOKAN ZEYTİN AĞACINDA HASAT

21 Ekim 2019, TARİH KOKAN ZEYTİN AĞACINDA HASAT için yorumlar kapalı
MERSİN’DE SU SAYAÇLARI “AKILLI” OLACAK

MERSİN’DE SU SAYAÇLARI “AKILLI” OLACAK

21 Ekim 2019, MERSİN’DE SU SAYAÇLARI “AKILLI” OLACAK için yorumlar kapalı