Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  5,6340
  % 0,32
 • EURO
  6,3479
  % 0,03
 • ALTIN
  261,2525
  % 0,06
 • BIST
  101.566
  % 1,76
Jandarma çok sayıda aranan şahsı yakaladı, hırsızlık olaylarını çözdü

Jandarma çok sayıda aranan şahsı yakaladı, hırsızlık olaylarını çözdü

Mersin İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen adli ve önleyici faaliyetler neticesinde; Mersin İl J.K.lığına bağlı ekiplerce suç ve suçlularla mücadele kapsamında yapılan operasyonlar sonucunda;
Cezaevinden firar eden “Çocuğun Cinsel İstismarı” suçundan kesinleşmiş 18 yıl, 4 ay hapis cezası olan (1) şahıs, “Nitelikli Yağma” suçundan kesinleşmiş 10 yıl, 8 ay hapis cezası bulunan (1) şahıs, “Suç İşlemek Amacıyla Kurulan Örgüte Üye Olma”, “Suç Örgütlerinin İsimlerini Kullanarak Birden Fazla Kişiyi Tehdit Etmek”, “Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri Satın Alma ve Taşıma veya Bulundurma ” suçlarından kesinleşmiş 16 yıl, 10 ay hapis cezası bulunan (1) şahıs, “(2) Ayrı Yaralama” suçundan kesinleşmiş 8 yıl, 4 ay hapis cezası bulunan (1) şahıs yakalanmıştır.

Toplamda yakalanan (4) şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Tarsus İlçesinde; tarımsal üretim yapan bir şirketten, yaklaşık değeri (300.000) TL tutarındaki yem hammaddesinin çalınması olayı ile ilgili olarak yapılan araştırma ve analizler neticesinde, hırsızlık olayının aynı şirkette görevli (5) çalışan tarafından gece vardiyasında güvenlik kameralarını kapatmak suretiyle gerçekleştirdiği tespit edilmiştir. Olay ile ilgili (5) şüpheli şahıs yakalanmış olup haklarında adli işlem başlatılmıştır.

Erdemli İlçesinde bir GSM Şirketine ait baz istasyonunda meydana gelen akü hırsızlığı olayı faillerinin yakalanmış için yapılan araştırmalar sonucunda, olay mahalline yakın bir bölgede başka bir GSM Şirketi çalışanı olan şüpheli (2) şahıs çalılıkların arasına gizlemiş oldukları çalıntı aküleri araçlarına yüklemeye çalıştıkları esnada suçüstü yakalanmışlardır. Yakalanan şüpheli şahıslar adli makamlara sevk edilerek haklarında adli işlem başlatılmıştır.

Kaçakçılık suçları kapsamında;
Anamur ilçesinde yapılan operasyon sonucunda; (2) şüpheli şahısla birlikte (147) kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir. Olayda yakalanan şüpheli şahıslar hakkında adli işlem başlatılmıştır.

Trafik suçları kapsamında;
Mersin İl Jandarma Trafik timleri tarafından son 15 gün içerisinde (117) işçi servisi, (707) motosiklet olmak üzere toplam (18.477) araç kontrol edilmiş, kontrol sonucunda (112) araç trafikten men edilmiş, (16) şahsın sürücü belgesine el konulmuştur. Bir önceki yılın aynı dönemi ile yapılan kıyaslamada trafik kaza sayısında (%-28), yaralı sayısında (%-24), ölümlü kaza ve ölü sayısında (%-13) oranında azalış olduğu görülmüştür. Ayrıca Jandarma Trafik Timlerince (347) sürücü ve vatandaşlara trafik kuralları ve trafik kazalarını azaltıcı tedbirler hakkında bilgilendirme semineri verilmiştir.

  Mersin İl Jandarma Komutanlığınca emniyet ve asayiş hizmetlerinin sağlanması, vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için her türlü suç ve suç unsuruyla mücadeleye kararlılıkla devam edilmektedir. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Ülkü Ocaklarında değişim

Ülkü Ocaklarında değişim

18 Temmuz 2019, Ülkü Ocaklarında değişim için yorumlar kapalı
MİNİBÜSLERE NASIL BİR ÇÖZÜM BULUNMALI?

MİNİBÜSLERE NASIL BİR ÇÖZÜM BULUNMALI?

18 Temmuz 2019, MİNİBÜSLERE NASIL BİR ÇÖZÜM BULUNMALI? için yorumlar kapalı
MERSİN’İN SAĞLIKTA 5 YILLIK PLANI BELİRLENİYOR

MERSİN’İN SAĞLIKTA 5 YILLIK PLANI BELİRLENİYOR

18 Temmuz 2019, MERSİN’İN SAĞLIKTA 5 YILLIK PLANI BELİRLENİYOR için yorumlar kapalı
ARAPÇA TABELALAR TÜRKÇELEŞİYOR

ARAPÇA TABELALAR TÜRKÇELEŞİYOR

18 Temmuz 2019, ARAPÇA TABELALAR TÜRKÇELEŞİYOR için yorumlar kapalı
KALEBURCU DERESİ ÇÖP VE OTLARDAN ARINDIRILIYOR

KALEBURCU DERESİ ÇÖP VE OTLARDAN ARINDIRILIYOR

18 Temmuz 2019, KALEBURCU DERESİ ÇÖP VE OTLARDAN ARINDIRILIYOR için yorumlar kapalı