Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  5,7263
  % 0,13
 • EURO
  6,4588
  % 0,21
 • ALTIN
  259,9947
  % -0,13
 • BIST
  97.098
  % -2,32
Evde Sağlık Hizmetleri Vatandaşlara Tanıtıldı

Evde Sağlık Hizmetleri Vatandaşlara Tanıtıldı

Mersin İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipler, Evde Sağlık Hizmetleri Sistemini vatandaşlara tanıtmak için AVM de stant açtı. 4 gün süreyle açık kalan standa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Standın açık olduğu süre zarfında konuyla ilgili 2.000 broşür ile çok sayıda balon, bez çanta, kalem ve magnet dağıtıldı.

Standı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan İl Sağlık Müdürü Dr.Sinan Bahçacı vatandaşlar ve görevli personel ile bir süre sohbet etti.

Ziyaret esnasında ilimizde sunulan Evde Sağlık Hizmetleri ile ilgili de bir açıklama yapan Bahçacı, Sağlık Bakanlığı tarafından Evde Sağlık Hizmetlerinin 2010 yılında ülke genelinde yaygınlaştırıldığını, ilimizde de yaklaşık 10 yıldır sistematik olarak bu hizmetin sunulduğunu söyledi. Bahçacı “Evde Sağlık Hizmetleri sağlık alanında çok önemli bir açığı kapattı. Kronik hastalığı olan, büyük ameliyat sonrası tedavisine evinde devam edilen, yatağa bağımlı, yaşlı ve engelli hastalarımızın ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetini evlerinde sunuyoruz” dedi.

Yapılan yatırımlar ile ekiplerimizi güçlendirdik.

Mersin’de bu alanda 12 birim, 26 ekip ve 1 Koordinasyon Merkezi ile hizmet verildiğini kaydeden Bahçacı “Geçen yıl yaptığımız yatırımlar ile kamuya bağlı yataklı sağlık tesislerimizin tamamında birimlerimizi aktif hale getirdik. Araç ve donanımlarını önemli ölçüde güçlendirdik. Ekiplerimiz normal şartlarda 1 hekim, 1 hemşire ve 1 şoförden oluşan çekirdek ekip ile hizmet veriyor. İhtiyaç halinde ekibe uzman hekim, psikolog, fizyoterapist ve diğer sağlık çalışanları da destek veriyor. 2018 yılında yaklaşık 8.500 civarında aktif hastamız oldu. Bu hastalardan 5.000 e yakını yeni takibine başlanan hasta. Bu hastalarımızı yıl içerisinde yaklaşık 25.000 kez ziyaret ettik. 2019 yılı ilk 5 aylık sürede ziyaret sıklığımızı önemli ölçüde arttırdık” ifadelerini kullandı.

Evde Sağlık Hizmetlerinden faydalanmak için, 444 38 33 nolu telefonu arayarak veya aile hekimleri vasıtasıyla kayıt oluşturulması gerektiğini söyleyen Bahçacı, bu alanda sunulan sağlık hizmetlerini daha da geliştirmek için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
“15 TEMMUZ, MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR”

“15 TEMMUZ, MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR”

14 Temmuz 2019, “15 TEMMUZ, MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR” için yorumlar kapalı
“Et Borsası” kurulabileceği gündeme geldi

“Et Borsası” kurulabileceği gündeme geldi

14 Temmuz 2019, “Et Borsası” kurulabileceği gündeme geldi için yorumlar kapalı
“Yargı Sopa Olarak Kullanılmamalı”

“Yargı Sopa Olarak Kullanılmamalı”

14 Temmuz 2019, “Yargı Sopa Olarak Kullanılmamalı” için yorumlar kapalı
Vali Su’dan 15 Temmuz mesajı

Vali Su’dan 15 Temmuz mesajı

14 Temmuz 2019, Vali Su’dan 15 Temmuz mesajı için yorumlar kapalı
BÜYÜKŞEHİR’DEN “MERSİN LİMONATA FESTİVALİ”NE DESTEK

BÜYÜKŞEHİR’DEN “MERSİN LİMONATA FESTİVALİ”NE DESTEK

13 Temmuz 2019, BÜYÜKŞEHİR’DEN “MERSİN LİMONATA FESTİVALİ”NE DESTEK için yorumlar kapalı