Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  5,7706
  %0,35
 • EURO
  6,4038
  %0,20
 • ALTIN
  273,52
  %0,24
 • BIST
  7,5746
  %0,00
Bektaş Adıgüzel
Bektaş Adıgüzel
info@bektasdiguzel.com
HAYIRLI OLSUN
 • 74
 • 24 Mayıs 2019 Cuma
 • +
 • -

Ne kadar anlamlı bir temenni değil mi HAYIRLI OLSUN. Neyin hayır, neyin şer olduğunu bilemeyiz. Hayatta peşinden koştuğumuz bazı şeylerin bizim için iyi mi yoksa kötü mü? Hayırlı mı hayırsız mı? Olduğunu bilemeyiz, hep daha fazlasını isteriz. Bizim için hayırlısı neyse Rabbimizden onu isteyelim, onu dileyelim.

Rabbim ömründe, ölümünde, eşinde, işinde, malında, mülkünde, mevkiinin de, makamında kısacası hayatımızda karşılaşabileceğimiz her şeyin hayırlısını versin. Evliyim henüz evladım yok hep rabbime dua ederim evladın da vereceksen hayırlısını ver Bir gönül ve iki avuç duadan başka neyimiz var ki. “Allah’ım; Gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı eyle, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle!” diye dua edebiliyorsak ne mutlu bize. Şahsımı tanıyanlar yine mahallenin imamı gibi yazmışın diyenleriniz olacaktır ama sizce dediklerim doğru değil mi* Kimi zaman sağlık, kimi zaman işsizlik, kimi zaman diğer bazı problemler yüzünden bunalıyoruz neden böyle oldu, neden şöyle oldu diyoruz.

Günümüzde her şeyi madde ile ölçer maneviyatı unutur olduk. Hiçbir zaman unutmayalım ki her şey Allah’ın emrindedir ve her şeyde bir hayır vardır. Belki bir hastalıktır derdimiz, belki bir ayrılık, belki işle ilgili bir sıkıntı, belki de başka içinden çıkamayacağımız bir durum.

En güzeli ”Bunda da vardır bir hayır, her şeyin hayırlısı” diyebilmek. Çünkü biliriz ki başımıza ne geliyorsa Rabbimizin dilemesiyle geliyor. Her iyi olayda da, kötü olayda da bizim göremediğimiz bir hayır vardır.

Rabbim o zor durumlarda sabretmeyi, sabırla hamd etmeyi nasip etsin bizlere. Bizler olayların sadece görünen kısmını görür anlar ve ona göre yorum yaparız. Hâlbuki Cenab-ı Allah Kur’an-ı Kerim’de meâlen şöyle buyurmaktadır; “Ve hoşlanmayacağınız bir şey olur ki, o sizin için bir hayırdır. Ve seveceğiniz bir şey olur ki, o sizin için bir şerdir. Ve (bütün bunları) Allah bilir, siz bilmezsiniz.” (Bakara Suresi, 216 ) Üzülme, der, Mevlana hazretleri… “İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için, ya da gerçekten olmaması gerektiği için olmuyordur.” Yüce Rabbim herkesin hakkında hayırlısı neyse onu nasip etsin…

Şems-i Tebrizi’nin söylediği gibi bir süre sonra anlıyoruz ki: “Olmadı diye sızlandığın duaya, gün gelir olmadı diye şükredersin.” “İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için, ya da gerçekten olmaması gerektiği için olmuyordur.” Olduğunda da bizleri neler bekliyor bilemezsin.İşte bunun en bariz örnekleri ortada iki haftadır yaşananlara bakın emek ver mücadele ver sonunda başarılı ol soluğu ceza evinde al derinden derine mevlam hayırlısını versin dediğinizi duymuş gibiyim. Silifke Belediye Başkanımızın başına gelen talihsiz olay ortada.

Bugün de MHP Konya Doğanhisar Belediye Başkanımız uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetmiş.O yüzden yüksek sesle bağırarak ‘Sizin hayır sandığınız şer; Şer sandığınız şeyde hayır vardı ALLAH (C.C) bilir siz bilmezsiniz diyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Başkan Engel tanımıyor: Engelliler Gününde 2 engelli işçi çıkarıldı!

Başkan Engel tanımıyor: Engelliler Gününde 2 engelli işçi çıkarıldı!

5 Aralık 2019, Başkan Engel tanımıyor: Engelliler Gününde 2 engelli işçi çıkarıldı! için yorumlar kapalı
DÖNERDE DÖNENLER!

DÖNERDE DÖNENLER!

5 Aralık 2019, DÖNERDE DÖNENLER! için yorumlar kapalı
‘İşkur Kampüste’

‘İşkur Kampüste’

4 Aralık 2019, ‘İşkur Kampüste’ için yorumlar kapalı
Binalarda enerji verimliliği

Binalarda enerji verimliliği

4 Aralık 2019, Binalarda enerji verimliliği için yorumlar kapalı
KORKULAN OLDU

KORKULAN OLDU

4 Aralık 2019, KORKULAN OLDU için yorumlar kapalı