Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.
Reklam Verin

 • DOLAR
  6,7768
  %0,77
 • EURO
  7,4606
  %0,94
 • ALTIN
  371,17
  %0,34
 • BIST
  105.063
  %1,98
SERKAN TULTAK
SERKAN TULTAK
ulku@radyoulku.com
KİMLERE BORCUMUZ VAR?
 • 14 Mayıs 2019 Salı
 • +
 • -

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinde, gündeme borçlanma talebi damgasını vurdu.

Başkan Seçer’in yaklaşık 350 Milyon borçlanma talebi haklı nedenlere dayansa da Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri, bu paraların nereye harcanacağını sordu.

Komisyonda görüşülecek para ile ilgili Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, bu paranın kesinlikle Mersin’e harcanması gerektiğini, şehir dışına bir ödeme yapılmamasını istedi.

MHP’li Meclis Üyesi Mahmut Tat ise, ilk meclis toplantısındaki talebini yineleyerek, “Yıllarca tek şahsa verilen ihaleler, doğrudan teminler, bunların kazanç birimleri, para sıkıntısı çekerken, tasarrufa gidip, borcu borçla kapatmaya çalışırken, bu in insanlara verilen bu işler astronomik rakamlarla mı yoksa uygun rakamlarla mı verilmiş! Bu konuda inceleme yaptırmanızı talep etmiştik şimdi tekrar yeniliyoruz. Bu konuda daha duyarlı, ciddi adımlar atacağınıza inanıyoruz çünkü bu para mersin halkının parası, bizim paramız. Şayet Cuma günü çıkacak karar ile bu insanlara ödeme yapılacağını söylüyorsunuz. O zaman incelemenin ciddi ve hassas bir şekilde yapıldıktan sonra ödeme yapılması gerekiyor.” diye konuştu.  

Sayın Tat, borçlanma konusunda Cumhur İttifakının olumlu yaklaştığının mesajını verse de Başkan Kocamaz döneminde yapılan yanlışların mutlaka ortaya çıkarılmasında da ısrarını ortaya koydu.

***

Başkan Seçer, bu kentte iyi şeyler yapmak, başarılı bir belediye başkanı olmak istiyor.

İyi niyetli ve ılımlı yaklaşım içerisinde…

Ama ne bu meclis ne de kendisinin sorumlu olmadığı 2,5 Milyarlık borç anlaşılan sürekli karşısına çıkacak.

Çünkü Büyukşehir Belediyesi bu hali ile normal bir durumda değil!

Kimlere borç yapılmış, hak edişler gerçek değerinde mi, ihaleler kimlere verilmiş ve neden hep aynı kişi almış ve kimler almış, doğrudan temin adı altında ne işler yapılmış?

Bu sorular cevap bulmadığı sürece Sayın Başkan bunlarla uğraşıp duracak.

Serkan TULTAK

15.05.2019 serkantultak@gmail.com

Sosyal Medyada Paylaşın: