Türkiye ve Mersin de gelişen olaylardan anında haberdar olabilirsiniz. Yeni haberler için sayfayı yenileyin.

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MTSO yönetiminden Seçer’e ‘komisyon’ önerisi

MTSO yönetiminden Seçer’e ‘komisyon’ önerisi

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) yönetimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e, kent paydaşlarının temsilcilerinden oluşan bir komisyon kurulmasını önerdi. Öneriye, Seçer’den olumlu yanıt geldi.

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ile Meclis Başkanı Hamit İzol, MTSO yönetimi ve meclis üyeleri ile birlikte, Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer’i makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar dilediler. Ziyarette, Mersin’in ekonomik ve sosyal hayatını canlandıracak olan etkinlikler ve projeler hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

“MEYDAM projesini MTSO ile birlikte yürütmek istiyoruz”

Seçer, ziyarette Mersin iş dünyasına hayata geçirmeyi planladığı projeleri anlattı. Büyükşehir Belediyesi olarak esnafın belediyedeki çözüm ortağı olacak Esnaf Masası’nı kuracaklarını belirten Seçer, MEYDAM projesi hakkında da bilgi verdi. Seçer, “Konuları süratle bizden alacak size götürecek veya sizden bize getirecek; Mersin’e yatırım yapacak kanalları açacak olan Mersin Yatırımcı ve Girişimci Danışma Merkezi diye bir oluşum yapmak istiyoruz. Bu oluşum tamamen profesyonelce çalışacak. Siyasetten tamamen bağımsız, profesyonel, bu işi bilen, işinin ehli ve bize katkı sunacak kişilerden oluşacak bir ekip kuracağız. Bu çalışmayı da Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte yürütmek istiyoruz” dedi.

MTSO’ya sürekli gelen talepler olduğunu dile getiren iş dünyasının temsilcileri ise gereksiz etkinliklere bir bütçe ayırmak istemediklerini ifade ettiler. Bunun yerine kentin paydaşlarının temsilcilerinin yer aldığı bir komisyon oluşturulması önerisi üzerine Başkan Seçer, “Bu bizim işimizi de kolaylaştırır. Böylelikle yapılacak olan bütçe de harcamalar da göz önünde ve düzenli bir şekilde yapılır. Var olan bütçenin çok dikkatli harcanması lazım. Bu konuda sıkıntılar var. Para yerinde harcanırsa ancak o zaman muazzam işler olacak. Harcanmazsa böyle gelip, böyle gider. Üzülenler olacak ama olması gerekeni de yapmamız lazım. Burada hakikaten kentin tanıtımına katkı sunacak oluşumlara bizim katkı sunmamız lazım. Doğru yere doğru müdahaleler yapalım. Derdimiz o. Güzel işler yapmak istiyoruz, bizlere yardımcı olun. Biz burada emanetçiyiz” diye konuştu.

MTSO Başkanı Kızıltan ve Meclis Başkanı İzol, Seçer’e görevinde başarılar dileyerek, Mersin’i geleceğe taşıyacak ve şehri kalkındıracak olan projelerde birlikte hareket edeceklerini belirttiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Seçer, Ortodoks Kilisesi’ndeki Paskalya Bayramına katıldı

Seçer, Ortodoks Kilisesi’ndeki Paskalya Bayramına katıldı

21 Nisan 2019, Seçer, Ortodoks Kilisesi’ndeki Paskalya Bayramına katıldı için yorumlar kapalı
Mersin’de trafik kazası: 3 yaralı

Mersin’de trafik kazası: 3 yaralı

21 Nisan 2019, Mersin’de trafik kazası: 3 yaralı için yorumlar kapalı
TEMSİL İSTE AMA ADAY ÇIKARMA!

TEMSİL İSTE AMA ADAY ÇIKARMA!

21 Nisan 2019, TEMSİL İSTE AMA ADAY ÇIKARMA! için yorumlar kapalı
Seçer: “3 aylık gelir-gider tablomuzu vatandaşla paylaşacağız”

Seçer: “3 aylık gelir-gider tablomuzu vatandaşla paylaşacağız”

21 Nisan 2019, Seçer: “3 aylık gelir-gider tablomuzu vatandaşla paylaşacağız” için yorumlar kapalı
Halk ekmek Ramazan ayına hazır

Halk ekmek Ramazan ayına hazır

20 Nisan 2019, Halk ekmek Ramazan ayına hazır için yorumlar kapalı