Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“AMACIMIZ BU KENTE HİZMET ETMEK”

“AMACIMIZ BU KENTE HİZMET ETMEK”

Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna; “Amacımız bu kente hizmet etmek” dedi.

Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği (MERYAP) Başkanı Nesim Ekinci ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.

MERYAP’a gerçekleştirdiği ziyaretinde; kentin imar sorunlarını ve çözümlerini konuşan ve Mersin’e değer katacak projelerini anlatan Başkan Hamit Tuna; “Amacımız bu kente hizmet etmek” dedi.

Başkan Nesim Ekinci de Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir adayı olan Başkan Hamit Tuna’yı ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başkan Tuna’nın seçildiği takdirde Mersin için büyük bir kazanım olacağını söyledi. Başkan Hamit Tuna’nın; 15 yılda Toroslar’da hayata geçirdiği çalışmaları takdirle karşıladıklarını, belediyecilik ve bilgi birikimi ile Mersin’e değer katacağına inandıklarını kaydeden Ekinci; “Bu kent ne kadar ilerlerse, tarım, turizm, sanayi alanında ne kadar gelişirse bu sektördeki iş insanları olarak bizim de önümüz açılır. Yıllardır özlemini duyduğumuz iktidardan bir belediye başkanının gelmesiydi. Şehirde bir birlikteliğe ihtiyaç var. Siz de bu dönem Cumhur İttifakı’nın Mersin Büyükşehir adayısınız. Şehrimiz güzel olursa, kazanırsa biz de kazanırız” dedi.

“BELEDİYECİLİĞİ BİLİYORUZ. HER PROJEYİ İÇİNDE YAŞADIK” “

Mersin bizimle altın çağını yaşayacak” diyen Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna ise; “Siyasi görüşü ne olursa olsun milletimiz Toroslar’da bize artarak destek verdi ve üç dönem Belediye Başkanı yaptı. Biz de 2004 yılında otel kent olarak anılan, gündüz gidilen ve gece gelinen Toroslarımızı hayal ettiğimiz sonuca ulaştırdık. Bir tane bankası ve resmi kurumu olmayan ilçemizi sağlığın, eğitimin ve gençliğin merkezi yaptık. Toroslar’ın ufku açık ve geleceği inşallah çok daha güzel olacak. Kurumsal yapıda üreten bir mekanizma kurduk. İnşallah gelecek olan Belediye Başkanı arkadaşımızda bu mekanizmayı bozmadan devam ettirir. Toroslar artık kabuğunu yırttı. Bu dönemde de Büyükşehir adayıyız. İnşallah Mersinimizi hizmete doyuracağız. Cumhur İttifakı adayı olmamız Mersin için bir şans. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli bize yetki ve sorumluluk yükledi ve 6 aydır sahalardayız. Gördüğümüz o dur ki millet bizden yana yönünü dönmüş vaziyette. Biz adaletli olduğumuz için herkesin oyunu olarak bugünlere geldik.” dedi.

Başkan Tuna; “Bu kent, inşallah seneye bitecek olan Uluslararası hava alanı, liman, demir yolu ve otoban kara yolu ile ulaşım ağının tamamını birleştiren bir şehir. Allah her güzelliği vermiş bu şehre. Artık büyük düşünmemiz lazım.Neden büyük düşüneceğiz, arkamızda hükümet var. Mersin böyle bir şansı yakaladı. Bakanımız Sayın Lütfi Elvan da TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu başkanı oldu. Kendisi hizmete yakın ve yatkın. Konuşarak anlaşıp, fizıbıl olan her projede yardımcı olmak isteyen bir duruşa sahip. Kente bir değer katmak istiyor. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı olması hasebiyle de bu pozisyonu doğru değerlendirmemiz lazım. Hazırladığımız proje karşılığı kentimize bir değer yansıtacak. Biz de bilgi birikimimiz ve tecrübemiz ile Belediyeciliği biliyoruz. Her projeyi içinde yaşadık” dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
MESKİ’DE DE GÜNDEM BORÇLANMA

MESKİ’DE DE GÜNDEM BORÇLANMA

23 Mayıs 2019, MESKİ’DE DE GÜNDEM BORÇLANMA için yorumlar kapalı
“Mersin’de yüzde 45 civarında bir kayıp-kaçak var”

“Mersin’de yüzde 45 civarında bir kayıp-kaçak var”

23 Mayıs 2019, “Mersin’de yüzde 45 civarında bir kayıp-kaçak var” için yorumlar kapalı
Sokak köpeğini bıçaklayarak ölüme terk ettiler

Sokak köpeğini bıçaklayarak ölüme terk ettiler

23 Mayıs 2019, Sokak köpeğini bıçaklayarak ölüme terk ettiler için yorumlar kapalı
Toroslar’da mahallerde yaz bakımı

Toroslar’da mahallerde yaz bakımı

23 Mayıs 2019, Toroslar’da mahallerde yaz bakımı için yorumlar kapalı
Serada Hint keneviri ele geçirildi

Serada Hint keneviri ele geçirildi

23 Mayıs 2019, Serada Hint keneviri ele geçirildi için yorumlar kapalı
antalya evden eve nakliyat antalya nakliyat