Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘YENİŞEHİR’İ BÜYÜK BİR AİLE OLARAK GÖRECEĞİZ’

‘YENİŞEHİR’İ BÜYÜK BİR AİLE OLARAK GÖRECEĞİZ’

CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, “Yenişehir’i büyük bir aile olarak göreceğiz ve o ailenin her bireyini kucaklayacağız.  Her bireyin derdi bizim derdimiz olacak. Ailemizden birinin geçim derdi varsa bizim ona bakmamız, destek olmamız, onun geçimine katkı sağlamamız da boynumuzun borcudur” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Kilikya Nehir Derneği’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde inşaatı süren ibadet ve kültür merkezini ziyaret etti.

Dernek binasının karşısında bulunan parkta mahalle sakinlerine seslenen Özyiğit, “Yenişehir’de kıymetli başkanımız 15 yıl görev yaptı. Çok önemli altyapılar, çok önemli hizmetler yaptı, şimdi sıra bizde. Kilikya Nehir Kültür Derneği’nin kültür merkezi bizim için Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nden farksızdır. Gereken desteği vereceğiz. Yenişehir için güzel şeyler yapacağız. Herkesin projesini, herkesin fikrini değerlendireceğiz” diye konuştu.

CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Cumhuriyet Mahallesinin ardından Menteş Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Mahalleliler Özyiğit’i davul, zurna eşliğinde karşıladı. Özyiğit, Menteş Mahallesi sakinleriyle halay çekti.

Adaylığının açıklandığı günden bu yana Menteş’te 3 toplantı yaptığını ifade eden Özyiğit, “Menteş Mahallesi’nin sorunlarını biliyoruz. Burada bir taziye evinin olması ihtiyaç. Bu taziye evinin üzerinde kütüphane olması çok önemli bir ihtiyaç. Kaldırım yapılması ve temizlik hizmetleriyle ilgili talepler de alıyoruz.  Mahallemizde park alanının yetersiz olduğunu biliyorum. Çocuklarımıza spor alanları yapmamız gerekiyor, yapacağız” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mersin ziyareti sırasında kendilerine ‘Hizmeti bugüne kadar ihmal edilmiş mahallelerden başlatacaksınız,  gelir seviyesi düşük olan mahallelerden başlatacaksınız’  dediğini ifade eden Özyiğit, “ Biz de bunu emir telakki ettik. Onun için göreve geldiğimizde hizmete ilk olarak bu mahallelerden başlayacağız. Batıkent’ten, Menteş’ten, Akkent’ten başlayacağız” diye konuştu.

Yeni Yenişehir’i halkla birlikte inşa edeceklerini söyleyen Abdullah Özyiğit, “ Yeni Yenişehir’de öncelikle sağlıklı bir toplum istiyoruz. Sağlıklı toplum için spor ve hareket gerekiyor. İyi beslenme gerekiyor. İyi beslenme için de iş ve istihdam gerekiyor. İstihdam için büyük bir çaba içerisinde olacağız. Yenişehir’de açılan her işletmede mutlaka Yenişehirli kadınların, gençlerin çalıştırılması için belediye olarak takipçisi olacağız. Buraya gelip işyeri açacaksınız, hastane açacaksınız ama Yenişehir’den bir gence iş vermiyorsunuz. Bunu kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Göreve geldiklerinde yoksul ailelere, engelli bireyi ve yaşlı bireyi olan ailelere yardım edeceklerini belirten Abdullah Özyiğit, “Evin geliri var mı, yaşlısı var mı, engellisi var mı diye bakacağız ve belediye bütçesinin belli bir kısmını yoksullara aktaracağız.  Kadınlara bir para kartı vereceğiz ve bu kart sadece Yenişehir esnafında geçerli olacak. Yenişehir’i büyük bir aile olarak göreceğiz ve o ailenin her bireyini kucaklayacağız.  Her bireyin derdi bizim derdimiz olacak Ailemizden birinin geçim derdi varsa bizim ona bakmamız, destek olmamız, geçimine katkı sağlamamız da boynumuzun borcudur” dedi.

Konuşmasının ardından mahalle sakinlerinin daveti üzerine ev ziyaretinde bulunan Özyiğit, kahve ikramını da geri çevirmedi.  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Başkan Seçer, şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları  ile bir araya geldi.

Başkan Seçer, şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları ile bir araya geldi.

23 Mayıs 2019, Başkan Seçer, şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları ile bir araya geldi. için yorumlar kapalı
Belediye otobüsleri 1 TL oldu

Belediye otobüsleri 1 TL oldu

23 Mayıs 2019, Belediye otobüsleri 1 TL oldu için yorumlar kapalı
MESKİ’DE DE GÜNDEM BORÇLANMA

MESKİ’DE DE GÜNDEM BORÇLANMA

23 Mayıs 2019, MESKİ’DE DE GÜNDEM BORÇLANMA için yorumlar kapalı
“Mersin’de yüzde 45 civarında bir kayıp-kaçak var”

“Mersin’de yüzde 45 civarında bir kayıp-kaçak var”

23 Mayıs 2019, “Mersin’de yüzde 45 civarında bir kayıp-kaçak var” için yorumlar kapalı
Sokak köpeğini bıçaklayarak ölüme terk ettiler

Sokak köpeğini bıçaklayarak ölüme terk ettiler

23 Mayıs 2019, Sokak köpeğini bıçaklayarak ölüme terk ettiler için yorumlar kapalı
antalya evden eve nakliyat antalya nakliyat