Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan Tarhan’dan, ‘çöpler toplanmıyor’ iddialarına yanıt

Başkan Tarhan’dan, ‘çöpler toplanmıyor’ iddialarına yanıt

MERSİN (İHA) – Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, bazı art niyetli kişilerin, çöp konteynerleri dışına gelişigüzel çöp atarak, görüntülerini sosyal medyadan paylaştıklarını öne sürdü. Tarhan, vatandaşlardan çöplerini konteynerlere atarak, daha temiz bir Mezitli için destek olmalarını istedi.

Başkan Tarhan, son günlerde sosyal medyada ‘çöpler toplanmıyor’ şeklinde yapılan paylaşımlarla ilgili açıklama yaptı. Kentin temizliğinde belediyelerin temizlik ekiplerinden çok vatandaşların tavırlarının önemli olduğunu belirten Tarhan, belediye ne kadar çalışırsa çalışsın, vatandaşın düzensiz çöp atmasının önüne geçilemeyeceğine dikkat çekti. Tarhan, “Daha temiz bir çevrede yaşamak isteyen vatandaşlarımız çevrelerini düzenli tutmak zorundadır. Ancak vatandaşımız destek olursa daha temiz bir Mezitli oluşturabiliriz. Temizlik işlerinde görevli olan arkadaşlarımız, en büyük mesaisini çöp konteynerleri yerine gelişigüzel yerlere atılan atıklar için harcamaktadır. Konteynerlerin temizlenmesi sadece birkaç dakika sürerken, çevresine gelişigüzel atılan çöplerin temizliği onlarca dakika almaktadır” dedi.

Gelişigüzel atılan çöplerin yanında bir takım art niyetli kişiler tarafından gelişigüzel çöp atılarak, bunun görüntülerini sosyal medyadan paylaştıklarını söyleyen Tarhan, “Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte belediyemizi yetersiz göstermek isteyen bazı kişi ya da gruplar, çöp konteynerlerini tahrip ederek ya da çöpleri gelişigüzel atarak sosyal medyadan paylaşmaya başladıklarını özellikle görmeye başladık. Elbette böylesi art niyetli hareketler karşısında hiçbir belediye yeterli gelemeyecektir” diye konuştu.

Mezitli Belediyesi’nin konteynerlerin oluşturduğu kötü kokuları ve görüntüleri engellemek için yer altında depolama sistemine geçen ilk belediyelerden birisi olduğunu vurgulayan Tarhan, “Hem görsel açıdan hem de insan sağlığı açısından önemli bir çalışmaya imza attık. Mutlu kent Mezitli’de, sokaklarımızın caddelerimizin daha temiz olabilmesi için gayret gösteriyoruz. Öncelikle pilot olarak 4 noktada hayata geçirdiğimiz yeraltı çöp konteynerlerinin başarı kazanmasının ardından 31 farklı pilot noktada çöp konteynerlerini yeraltına aldık. Uygulama ile 120 metreküplük bir çöp dağı yer altında tutulurken, personel, zaman ve maliyet yönünden önemli bir fayda sağladık. Daha temiz bir Mezitli için attığımız bu tür adımlarla Mezitli’yi çağdaş, modern görümüyle herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir kent haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Tarhan, Mezitlililerden çevrelerinde oluşan olumsuzlukları Mezitli Belediyesi’ne bildirmelerini isteyerek, “Daha temiz bir Mezitli için birlikte mücadele edelim” çağrısında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
ŞİMDİ DEĞİL, HER ZAMAN ELEŞTİRDİK

ŞİMDİ DEĞİL, HER ZAMAN ELEŞTİRDİK

22 Mayıs 2019, ŞİMDİ DEĞİL, HER ZAMAN ELEŞTİRDİK için yorumlar kapalı
Toroslar’da bahçe yolları hasada hazırlanıyor

Toroslar’da bahçe yolları hasada hazırlanıyor

22 Mayıs 2019, Toroslar’da bahçe yolları hasada hazırlanıyor için yorumlar kapalı
Büyükşehir Belediyesi, tüm mezarlıklarda 100 bin çiçek fidesi dağıtacak

Büyükşehir Belediyesi, tüm mezarlıklarda 100 bin çiçek fidesi dağıtacak

22 Mayıs 2019, Büyükşehir Belediyesi, tüm mezarlıklarda 100 bin çiçek fidesi dağıtacak için yorumlar kapalı
Silahla vurulan ve trafik kazası geçiren iki köpeğe Mersin Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı

Silahla vurulan ve trafik kazası geçiren iki köpeğe Mersin Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı

22 Mayıs 2019, Silahla vurulan ve trafik kazası geçiren iki köpeğe Mersin Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı için yorumlar kapalı
Bozdoğan, basın mensupları ile iftar yemeğinde buluştu.

Bozdoğan, basın mensupları ile iftar yemeğinde buluştu.

22 Mayıs 2019, Bozdoğan, basın mensupları ile iftar yemeğinde buluştu. için yorumlar kapalı
antalya evden eve nakliyat antalya nakliyat