Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

 • DOLAR
  5,6915
  % -0,36
 • EURO
  6,3898
  % -0,22
 • ALTIN
  258,3744
  % 0,06
 • BIST
  99.774
  % 1,78
Bektaş Adıgüzel
Bektaş Adıgüzel
info@bektasdiguzel.com
HASIMLARI HISIM EDECEĞİZ.
 • 264
 • 23 Ocak 2019 Çarşamba
 • +
 • -

Belediye başkanlığının bilgiye, sevgiye ve yaratıcılığa açlığı vardır.Bunun adına üretim ve hizmet ihtiyacı diyoruz..Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Hamit Tuna hizmet misyonu anlayışı ile işinin ehli liyakat sahibi insanlarla kente hizmet etmeyi planlıyor.

“Her şeyi ben bilirim”i tükenmişlik olarak değerlendiriyor o yüzden gelin hep birlikte yönetelim bu kenti diyor tüm toplantılarında…Bu kent çok bedel ödedi, çok zaman kaybetti ,yıllardır diğer şehirleri her açıdan geriden takip etti bunun sonucunda da ne yazık ki bedeli ağır borçlar ve harcanan umutlar oldu.
Artık bir yerden ayağa kalkıp “evet biliyoruz işimiz çok, o yüzden polemik üreteceğimize iş hizmet üreteceğiz diyen birileri var.
Tuna’nın yıllarca geleneksel özellikleriyle siyasetin gerçeklerini yaşayan ve bu durumu gözlere hitap ettiren bir duruşu var.
Siyasete başladığı ilk günden bugüne kadar ayrımcı değil birleştirici, kavgacı değil uzlaşmacı bir siyaseti hedefine koyan ve sürekli kendini geliştiren bir siyaset adamından söz ediyorum.
MHP’de il başkanlığı yaptığı dönemde de teşkilata kurumsal bir yapı kazandırmıştı. Görevi bıraktıktan sonra bir gün olsun bile ziyaretlerine ara vermedi. Akabinde 15 koca yıl köy görünümündeki Toroslar’a vizyon kattı.
Eleştirilere kulak vermeden çok çalıştı daha çok çalıştı. Sonunda kendisini eleştirenlere bile kendisini alkışlattı. İşte çalışmanın gayretin sonunda da kentin Büyükşehir adayı olmayı hak etti.
O yüzden şuraya bir not düşünelim.
“ALLAH’ın izni milletin isteği ile Tuna geliyor. İnşallah hepimizin, BU KENTİN desteği ile , tevazu ve gayret öncülüğünde güzel bir çalışma ile çok güzel işler yapılacak.
Mersin için Tuna bir şanstır o bir bir çıta olacak bu kentte, sonrasında göreceksiniz bu kentte belediye başkanı olmak isteyenler çıtayı daha yükseltmek zorunda kalacaklar çalışmaları görünce…Bundan böyle hizmet ruhunu diri tutan sevginin köküne inilip tartışma polemik kavga yerine, kentin sorunlarını en iyi şekilde çözen bu şehri olması gereken yere getirecek hamleleri yapmayı ilke edinmiş bir anlayış geliştirilecek. Üç dönemdir üst üste Toroslar Belediye Başkanlığı görevini yürüten Sayın Hamit Tuna belediyecilik işinin derinliğini bu kentte yaptıkları ile ZAMAN İLERLEYİNCE tescillemiş oldu. Bu yüzden toplumun her kesiminden kendisine yakınlık duyulmak da MHP’li bir Belediye Başkanı olmasına rağmen her türlü siyasi partiye destek veren vatandaştan oy almaktadır. Bu vesile ile Cumhur ittifakı kapsamında belediyeler, kent halkının ortak gereksinimlerini karşılamak, ekonomik ve kültürel zenginliğe ve refahına ilişkin yerel hizmetleri görmek üzere faaliyette bulunurken; işleyişinde açıklığı, şeffaflığı, insan haklarını, çoğulcu ve katılımcı demokrasi ilkelerini yaşama geçirmeyi mutlaka hedeflemelidirler. Bu YAZILANLARI hayata geçtiği zaman göreceksiniz. Hasımları hısım edeceğiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Mersin de en çok kaza olan yerler açıklandı

Mersin de en çok kaza olan yerler açıklandı

17 Temmuz 2019, Mersin de en çok kaza olan yerler açıklandı için yorumlar kapalı
1.928 sürücü alkollü araç kullanırken yakalandı

1.928 sürücü alkollü araç kullanırken yakalandı

17 Temmuz 2019, 1.928 sürücü alkollü araç kullanırken yakalandı için yorumlar kapalı
MERSİN’DE İLK 100 GÜNDE NELER OLDU?

MERSİN’DE İLK 100 GÜNDE NELER OLDU?

17 Temmuz 2019, MERSİN’DE İLK 100 GÜNDE NELER OLDU? için yorumlar kapalı
İmar ve Ruhsat Müdürleri Mezitli’de Toplandı

İmar ve Ruhsat Müdürleri Mezitli’de Toplandı

17 Temmuz 2019, İmar ve Ruhsat Müdürleri Mezitli’de Toplandı için yorumlar kapalı
“ANAMUR’DA MODERN BİR HALE İHTİYACIMIZ VAR”

“ANAMUR’DA MODERN BİR HALE İHTİYACIMIZ VAR”

17 Temmuz 2019, “ANAMUR’DA MODERN BİR HALE İHTİYACIMIZ VAR” için yorumlar kapalı