Türkiye ve Mersin de gelişen olaylardan anında haberdar olabilirsiniz. Yeni haberler için sayfayı yenileyin.

 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Bektaş Adıgüzel
Bektaş Adıgüzel
info@bektasdiguzel.com
HASIMLARI HISIM EDECEĞİZ.
 • 229
 • 23 Ocak 2019 Çarşamba
 • +
 • -

Belediye başkanlığının bilgiye, sevgiye ve yaratıcılığa açlığı vardır.Bunun adına üretim ve hizmet ihtiyacı diyoruz..Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Hamit Tuna hizmet misyonu anlayışı ile işinin ehli liyakat sahibi insanlarla kente hizmet etmeyi planlıyor.

“Her şeyi ben bilirim”i tükenmişlik olarak değerlendiriyor o yüzden gelin hep birlikte yönetelim bu kenti diyor tüm toplantılarında…Bu kent çok bedel ödedi, çok zaman kaybetti ,yıllardır diğer şehirleri her açıdan geriden takip etti bunun sonucunda da ne yazık ki bedeli ağır borçlar ve harcanan umutlar oldu.
Artık bir yerden ayağa kalkıp “evet biliyoruz işimiz çok, o yüzden polemik üreteceğimize iş hizmet üreteceğiz diyen birileri var.
Tuna’nın yıllarca geleneksel özellikleriyle siyasetin gerçeklerini yaşayan ve bu durumu gözlere hitap ettiren bir duruşu var.
Siyasete başladığı ilk günden bugüne kadar ayrımcı değil birleştirici, kavgacı değil uzlaşmacı bir siyaseti hedefine koyan ve sürekli kendini geliştiren bir siyaset adamından söz ediyorum.
MHP’de il başkanlığı yaptığı dönemde de teşkilata kurumsal bir yapı kazandırmıştı. Görevi bıraktıktan sonra bir gün olsun bile ziyaretlerine ara vermedi. Akabinde 15 koca yıl köy görünümündeki Toroslar’a vizyon kattı.
Eleştirilere kulak vermeden çok çalıştı daha çok çalıştı. Sonunda kendisini eleştirenlere bile kendisini alkışlattı. İşte çalışmanın gayretin sonunda da kentin Büyükşehir adayı olmayı hak etti.
O yüzden şuraya bir not düşünelim.
“ALLAH’ın izni milletin isteği ile Tuna geliyor. İnşallah hepimizin, BU KENTİN desteği ile , tevazu ve gayret öncülüğünde güzel bir çalışma ile çok güzel işler yapılacak.
Mersin için Tuna bir şanstır o bir bir çıta olacak bu kentte, sonrasında göreceksiniz bu kentte belediye başkanı olmak isteyenler çıtayı daha yükseltmek zorunda kalacaklar çalışmaları görünce…Bundan böyle hizmet ruhunu diri tutan sevginin köküne inilip tartışma polemik kavga yerine, kentin sorunlarını en iyi şekilde çözen bu şehri olması gereken yere getirecek hamleleri yapmayı ilke edinmiş bir anlayış geliştirilecek. Üç dönemdir üst üste Toroslar Belediye Başkanlığı görevini yürüten Sayın Hamit Tuna belediyecilik işinin derinliğini bu kentte yaptıkları ile ZAMAN İLERLEYİNCE tescillemiş oldu. Bu yüzden toplumun her kesiminden kendisine yakınlık duyulmak da MHP’li bir Belediye Başkanı olmasına rağmen her türlü siyasi partiye destek veren vatandaştan oy almaktadır. Bu vesile ile Cumhur ittifakı kapsamında belediyeler, kent halkının ortak gereksinimlerini karşılamak, ekonomik ve kültürel zenginliğe ve refahına ilişkin yerel hizmetleri görmek üzere faaliyette bulunurken; işleyişinde açıklığı, şeffaflığı, insan haklarını, çoğulcu ve katılımcı demokrasi ilkelerini yaşama geçirmeyi mutlaka hedeflemelidirler. Bu YAZILANLARI hayata geçtiği zaman göreceksiniz. Hasımları hısım edeceğiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
ATOMEXPO-2019 Forumu’nda 40’tan fazla işbirliği anlaşması imzalandı

ATOMEXPO-2019 Forumu’nda 40’tan fazla işbirliği anlaşması imzalandı

19 Nisan 2019, ATOMEXPO-2019 Forumu’nda 40’tan fazla işbirliği anlaşması imzalandı için yorumlar kapalı
Akdeniz Belediyesi’nden personele iş güvenliği eğitimi

Akdeniz Belediyesi’nden personele iş güvenliği eğitimi

19 Nisan 2019, Akdeniz Belediyesi’nden personele iş güvenliği eğitimi için yorumlar kapalı
Tarsus’ta 2 bin 650 litre kaçak içki ele geçirildi

Tarsus’ta 2 bin 650 litre kaçak içki ele geçirildi

19 Nisan 2019, Tarsus’ta 2 bin 650 litre kaçak içki ele geçirildi için yorumlar kapalı
Kadri Şaman MTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, projelerle öne çıkıyor

Kadri Şaman MTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, projelerle öne çıkıyor

19 Nisan 2019, Kadri Şaman MTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, projelerle öne çıkıyor için yorumlar kapalı
’5. Tour Of Mersin’ 25-28 Nisan’da yapılacak

’5. Tour Of Mersin’ 25-28 Nisan’da yapılacak

19 Nisan 2019, ’5. Tour Of Mersin’ 25-28 Nisan’da yapılacak için yorumlar kapalı