Mersin'in en çok dinlenen radyosu Radyo Ülkü'nün resmi haber portalıdır. Bu sitede Mersin haberlerine ulaşabilirsiniz.

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mersin’de üreticilere 30 bin fidan dağıtıldı

Mersin’de üreticilere 30 bin fidan dağıtıldı

Aydıncık, Anamur ve Bozyazı ilçelerinde üreticilerle bir araya gelerek fidan dağıtımı gerçekleştiren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Demek ki, bu kubbede hoş bir seda bırakmışız ki bizi işin odağında görüyorlar. Biz gönül adamıyız. Bizim olduğumuz yerde huzur barış, kardeşlik, hoşgörü, sevgi ve hizmet olur” dedi.

Bir günde 3 ilçede 30 bin fidan dağıtımının gerçekleştirildiği ziyaretlerde konuşan Kocamaz, vatandaşların verdiği destek ile 57 aydır Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ilin tamamına hizmet vermeye çalıştıklarını ve birçok konuda cumhuriyet tarihi boyunca hayata geçirilememiş hizmetleri hayata geçirdiklerini söyledi. Kocamaz, “Bugün geldiğimiz noktada sözünü verdiğimiz hizmetleri hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimiz dönemde büyükşehir belediyesinin hizmet alanı 13 ilçeye ve 15 bin 830 metrekarelik bir alana çıktı. Dolayısıyla bizler kurucu belediye başkanlığı görevini üstlenmiş olduk. Geçmişte gerçekleşmeyen projeler gerçekleşti. Diğer projelerimizde de tabi ki sizlerle beraber el ele, gönül gönüle verdiğimizde kalan eksiklikleri gidermek için yoğun bir gayret içerisine gireceğiz” diye konuştu.

“Biz işimize bakıyoruz, işimizi yapıyoruz”

Hizmet noktasında karşılarına çıkan sıkıntıları bir bir aşarak vatandaşlara hizmet götürdüklerini ve götürmeye de devam edeceklerini söyleyen Başkan Kocamaz. “Bir Yörük ve Türkmen çocuğu olarak sizlere hizmet etmek bizler için bir onur ve gurur kaynağı. Biz Türk milliyetçileri, ömrünü bu ülkeye, vatana, bayrağa ve millete adamış insanlar olarak kendimizi bu millete feda etmişiz. Ömrümüz mücadele ile geçmiş. Belli bir terbiye almışız. 57 aydır her türü engellemelere rağmen dik durarak, Mersin’i ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. İlçe ayrımı, belde, köy ayrımı yapmıyoruz. Çünkü burada yaşayan herkes bizim insanımız. Biz yaratılanı Yaratandan ötürü severiz. Sağa sola sapmadan her zaman olduğu gibi dik durarak bir hedef koymuşuz. Tüm Mersin’i ayağa kaldırmak istiyoruz” ifadeleri kullandı.

“Demek ki, bu kubbede hoş bir seda bırakmışız”

Vatandaşların aklına gelen her türlü hizmeti hayata geçirmek istediklerini kaydeden Kocamaz, “Her zaman üreticimizin, çiftçimizin yanındayız. Fidan ve fide dağıtıyoruz. Geçmişte de dağıttık. Çiftçimizi, üreticimizi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Başkan Seçer, şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları  ile bir araya geldi.

Başkan Seçer, şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları ile bir araya geldi.

23 Mayıs 2019, Başkan Seçer, şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları ile bir araya geldi. için yorumlar kapalı
Belediye otobüsleri 1 TL oldu

Belediye otobüsleri 1 TL oldu

23 Mayıs 2019, Belediye otobüsleri 1 TL oldu için yorumlar kapalı
MESKİ’DE DE GÜNDEM BORÇLANMA

MESKİ’DE DE GÜNDEM BORÇLANMA

23 Mayıs 2019, MESKİ’DE DE GÜNDEM BORÇLANMA için yorumlar kapalı
“Mersin’de yüzde 45 civarında bir kayıp-kaçak var”

“Mersin’de yüzde 45 civarında bir kayıp-kaçak var”

23 Mayıs 2019, “Mersin’de yüzde 45 civarında bir kayıp-kaçak var” için yorumlar kapalı
Sokak köpeğini bıçaklayarak ölüme terk ettiler

Sokak köpeğini bıçaklayarak ölüme terk ettiler

23 Mayıs 2019, Sokak köpeğini bıçaklayarak ölüme terk ettiler için yorumlar kapalı
antalya evden eve nakliyat antalya nakliyat