GÜLTAK; “HİZMETİN DE BARIŞIN DA TEMİNATI BİZİZ”

GÜLTAK; “HİZMETİN DE BARIŞIN DA TEMİNATI BİZİZ”

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; “Yeni dönemde de vatandaşlarımızın bize olan inanç ve güvenini boşa çıkarmayacağız. Söz verdiğimiz bütün hizmetleri, proje ve yatırımları gerçekleştireceğiz. Çay, Çilek, Barış, Bahçe ve Turgut Reis mahallelerimizde bin-bin 500 konutluk dönüşümü başlatacağız. Akdeniz’de barışın, huzurun, kardeşlik ve sevginin teminatı olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Seçim kampanyası kapsamında Akdeniz’de gezilmedik mahalle, girilmedik sokak bırakmayan Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak’ın bu seferki durağı Çilek Mahallesi oldu. AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Can’ın da eşlik ettiği ziyarette Başkan Gültak, mahallede bulunan kültür ve sanat evini de ziyaret etti, burada okuma-yazma, biçki-dikiş-nakış ve benzeri eğitim ve kurslar alan kursiyer kadınlar ve eğitmenlerle sohbet etti, kreş sınıfındaki miniklerle bir araya geldi. Mahallede kurulan pazaryerini gezerek esnafın hal hatırını sorup sohbet eden, vatandaşlara bayrak ve alışveriş çantası hediye eden Başkan Gültak, Akdeniz’i değiştiren hizmet ve projelerin devamıyla birlikte, barış, huzur, kardeşlik ve sevgi ikliminin sürmesi için 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde halktan destek istedi.

“İşini kurmak isteyen kadınlara 10 milyon TL kredi sağlayacağız”

Akdeniz’de, 2019 yılında seçildikten sonra ilçede birçok ilke imza attıklarını vurgulayan Başkan Gültak, “Örneğin Meclis toplantılarımızın bir kısmını mahallelerimizde yaptık, yasalar buna izin veriyor. Nitekim bir Meclis toplantımızı Çilek, bir diğerini Adanalıoğlu’nda yaptık. Halkımızı da bu toplantılara davet ettik. O toplantılarda kadınlar, ‘eğitim istiyoruz, meslek sahibi olmak istiyoruz iş imkânı istiyoruz, bizler de gezmek istiyoruz’ dediler. Bunun üzerine harekete geçerek kadınlar için birçok hizmet ve projeyi hayata geçirdik.

Bugün itibariyle 13 mahallemizde kültür ve sanat evimiz var. Şu ana kadar 15 bin kadını farklı illerimize geziye götürdük. Birçoğu burada aldığı eğitim ve kurslar sayesine iş ve meslek sahibi oldu. İş hayatına, ticarete atılmak isteyen binin üzerinde kadın için 3 milyon TL tutarında mikro kredi sağladık. Geçmişte bir kenara itilen, unutulan kadınlar, bugün öğreniyor, üretiyor, katma değer yaratıyor, ailesinin bütçesine katkı sağlıyor. Yeni dönem de de başvuran tüm kadınlara 10 milyon TL kredi ulaşmasını sağlayacağız” dedi.

“Kültür evlerinin sayısını 30’a çıkaracağız”

Başkan Gültak, yeniden göreve geldiğinde Akdeniz’de kültür ve sanat evlerinin sayısını arttıracaklarını da belirterek; “Mevcut 13 kültür ve sanat evi sayımızı en az 30’a çıkarmayı hedefliyoruz. 5 yıl içinde de 15 bin değil, 30 ila 50 bin arasında kadına ulaşmak, onlara hem meslek öğretmek, iş sahibi yapmak ve de gezmelerini, eğlenmelerini sağlamak istiyoruz” diye konuştu.

“Kültür ve Sanat Evi yenilenecek, PTT; ATM ve taziye evi yapılacak”

Mahallede bulunan kültür ve sanat evi binasının geçmiş belediye yönetimi tarafından kaçak bir şekilde yapıldığına da dikkati çeken Başkan Gültak; “Açıkçası kaçak bir binada bulunuyoruz şu an. Biz buranın projesini yaptık. Belediye hizmet alanına çevirip, 5 binliği ve binliğini bitirdik. Burası ve yan taraftaki muhtarlık ve taziye yeri yıkılıyor. İki blok halinde yapacağız. Bir bloğumuz muhtarlık binası, PTT ve ATM olacak. Yine büyük bir taziye evi yapılacak. Burası ise çok daha fazla konforlu, daha çok kadını ağırlayacağımız, daha çok dersliği ve kreşi olan büyük ve güzel bir binaya dönüştüreceğiz. Projesi hazır, seçildikten sonra hemen harekete geçeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Beş mahalleyi kapsayan bin-bin 500 konutluk projeyi hayata geçireceğiz”

Yeni dönemde kentsel dönüşümün süreceği mesajını veren Başkan Gültak,  “Çay Mahallesi sakini vatandaşlarımız bugün itibariyle yeni, modern ve güvenli evlerinde oturuyorlar. Barış Mahallemizde de birkaç aya kadar hak sahibi vatandaşlarımıza evlerini teslim edeceğiz. Yeni dönem için Çay Mahallesi’nde şu an 330 yeni konutun daha projesini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderdik ve onaylandı. Seçimlerin bitmesini bekliyoruz.

Ayrıca müjdeler vermek istiyorum; Çay, Çilek, Barış, Bahçe ve Turgut Reis olmak üzere 5 mahallemizde bin-bin 500 arasında konutu kapsayan kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceğiz. Yani Çay’daki o güzelliği Çilek’e de taşıyacağız. Zira Çilek Mahallesi sakini kadınlar kentsel dönüşüm projesini ısrarla istiyor. İnşallah önümüzdeki dönem yaklaşık bin 500 konutluk kentsel dönüşüm, Çevre Bakanlığımız ve TOKİ aracılığıyla gerçekleştirmiş olacağız” diye konuştu.

“Halkımızın güvenini boşa çıkarmayacağız, hizmet ve proje sözümüzü tutacağız”

Seçim kampanyasının gidişatı hakkında da açıklamalarda bulunan Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Mustafa Gültak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Çok yoğun ve aralıksız bir şekilde çalışıyoruz. Sabah erken saatlerden gece geç saatlere kadar sahadayız. Bir yandan sahada vatandaşlarımızla buluşurken, hane ziyaretleri de gerçekleştiriyoruz. Mübarek Ramazan ayının sunduğu fırsatları da değerlendiriyoruz.

Çalışmalarımız sahura kadar devam ediyor. Akşamları iftar ve teravih namazından sonra ev toplantıları yapıyoruz. Vatandaşımızın bize olan ilgisi ve teveccühü bizleri çok memnun ediyor. İnsanlarımız huzur, barış ve kardeşlik istiyor. Bizler de 5 yılda bu huzur ve güven ortamını kalıcı hale getirdik. Yeni dönemde de vatandaşlarımızın bize olan inanç ve güvenlerini boşa çıkarmayacağız; söz verdiğimiz tüm hizmet, proje ve yatırımları gerçekleştireceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır