TOROSLAR’DA CAMİLER RAMAZAN AYINA HAZIRLANIYOR

TOROSLAR’DA CAMİLER RAMAZAN AYINA HAZIRLANIYOR

Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, camilerde rutin olarak sürdürdüğü temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını Ramazan ayı öncesi daha da yoğunlaştırdı.

Belediyenin ibadethane temizlik ve dezenfektan ekibi, ilçedeki tüm ibadethanelerin iç ve dış mekânlarını tarayarak pırıl pırıl yapıyor.

İbadethanelerdeki halılar, halı yıkama makinesiyle yerinde yıkanırken; avlu, tuvalet, kapı kolları ve ayakkabılık gibi temasın olabileceği tüm yüzeyler dezenfekte ediliyor. Ekipler, yaylalardaki camilerin temizlik ve bakım çalışmalarını ise tamamladı.

İbadethanelerin Hijyen ve Dezenfeksiyonu Kesintisiz Sürüyor”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, on bir ayın sultanı Ramazan ayında, vatandaşların daha temiz bir ortamda ibadetlerini yerine getirmeleri için camilerde temizlik çalışmalarını artırdıklarını söyledi.

Başkan Yılmaz; “Ramazan ayı, ibadetlerin çok daha yoğun yapıldığı bir ay. Camilerde gerçekleştirdiğimiz rutin temizlik hizmetini Ramazan ayında daha da arttırıyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde özel bir ekip oluşturduk. Amacımız, hemşehrilerimizin gönül rahatlığıyla ve huzur içerisinde ibadetlerini gerçekleştirmesidir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır