Tarsus’ta hırsızlık şüphelisi 4 kişi tutuklandı

Tarsus’ta hırsızlık şüphelisi 4 kişi tutuklandı

Mersin’in Tarsus İlçesinde polis ekipleri tarafından gerçekleşen çalışmalarda çok sayıda hırsızlık olayı aydınlatıldı.

Yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:        

Tarsus ilçemizde 2023 yılı Ekim ayı içerisinde Asayiş Büro Amirliğince yapılan çalışmalarda;

  1. İlçemizde meydana gelen Evden Hırsızlık, Açıktan Hırsızlık, İşyerinden ve Kurumdan Hırsızlık, Motosiklet Hırsızlığı, Bisiklet ve Elektrikli Bisiklet Hırsızlığı olmak üzere 6 hırsızlık olayını gerçekleştiren şüphelinin K.P. isimli şahıs olduğu, Adet Gereği Açıkta Bırakılmış Eşya Hakkında Hırsızlık suçundan ifadeye yönelik aranması olduğu tespit edilerek yakalanmış, sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir

        2) İlçemizde 2 Oto Hırsızlığı ve 1 Motosiklet Hırsızlığı olayı ile ilgili olaya karışan şüphelilerin O.A., Ş.K. isimli şahıslar olduğu tespit edilerek yakalanmış, sevk edildikleri mahkemece tutuklanmıştır.

        3) Hırsızlık, Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması, Mala Zarar Verme olmak üzere 4 ayrı olayı gerçekleştirdiği ve hırsızlık suçundan 10 yıl hapis cezasıyla aranması olduğu kayıtlardan tespit edilen şüpheli F.G. isimli şahıs yakalanarak cezaevine teslim edilmiştir.

        Ayrıca yapılan çalışmalarda çalınan 2 otomobil, 7 Motosiklet, 5 Cep Telefonu. 1.630 TL para gele geçirilmiş. Hırsızlık olaylarından 20 şüpheli şahıs tespit edilerek yakalanmış, 9 şüpheli ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

         Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

           Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır