15 Nisan 2018

Vali Su, sanayicilerle buluştu

Vali Su, sanayicilerle buluştu
Reklam

Mersin Valisi Ali İhsan Su, incelemelerde bulunmak için gittiği Silifke’de sanayicilerle buluştu.
Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen buluşmada konuşan Vali Su, Mersin’de her anlamda önemli çalışmaların sürdüğünün altını çizdi.
Mersin’de kalkınmaya yönelik olarak yürütülen çalışmalarda Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan’ın büyük katkılarının olduğunu ifade eden Su, destek ve katkılarından dolayı şükranlarını sundu.
Talepte bulunan yatırımcılara yer sağlanmasının önemine değinen Su, yatırımcılardan gelen bu taleplerin karşılanması amacıyla mevcut OSB’ye ek olarak en kısa zamanda yeni yer tahsisi yapılacağını kaydetti.
Kalkınma Bakanlığı talimatıyla, Çukurova Kalkınma Ajansı çatısı altında Mersin’de oluşturulacak olan ‘Tek Durak Ofis Projesi’ ve sağlayacağı kolaylıklar hakkında sanayicileri bilgilendiren Su, yatırımcıların Mersin’e yatırım yapmalarını kolaylaştıracak olan uygulamanın mayıs ayı içerisinde faaliyete geçirilmesinin planlandığını kaydetti.
Silifke Kalesi’nde onarım çalışmaların devam ettiğini söyleyen Su, eski Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın da eğitim gördüğü tarihi Cumhuriyet İlkokulu’nun onarım ihalesinin yapılacağını, Jüpiter Tapınağı’nın yanında bulunan tarihi evin onarımının yapılacağını, Cennet-Cehennem turizm alanının iyileştirilmesi için yapılan çalışmaların devam ettiğini, Uzuncaburç’un ise rölöve ve restorasyonu ile ilgili proje çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Silifke’de yürütülen eğitim, sağlık, gençlik hizmetleri, kara yolları ve benzeri çalışmalar hakkında sanayicileri bilgilendiren Su, tüm bu yatırımlara hep birlikte destek olunduğu sürece, Silifke’nin ve dolayısıyla da Mersin’in çok daha ileri noktalara taşınacağını vurguladı.
Buluşmaya, Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kaynar ve ilçede faaliyet gösteren çok sayıda sanayici ile sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Silifke ilçesinde bulunan tarihi mekanların turizme kazandırılması için yapılan çalışmaları yerinde inceledi. 
Silifke Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyet Toplantısı için ilçeye gelen Mersin Valisi Ali İhsan Su, ilçede bulunan tarihi yerlerde incelemelerde bulundu. Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Silifke Müze Müdürü Nilgün Yılmazer ve proje yetkililerinin yer aldığı programda, ilk önce Narlıkuyu Mahallesinde bulunan ‘Cennet-Cehennem Örenyeri’ turizm alanlarını inceleyen Su, çevre düzenlemelerinin yanı sıra restorasyon çalışmaları başlayan otopark ve merdiven ile yapımına başlanacak olan seyir terası ve asansör projesi hakkında yetkililerden bilgi aldı.
İlçede bulunan, ‘Meryem Ana Kilisesi’, ‘Zeus Tapınağı’, ‘Cambazlı Kilisesi’, ‘Şeytan Deresi’ gibi tarihi ve turistlik alanlarda da incelemelerde bulunan Su, çalışmalar hakkında bilgilendirildi.
İlçede yaşayan vatandaşlarla sohbet eden Su, Mersin’in adeta bir açık hava müzesi olduğunu söyleyerek, herkesi Mersin’in doğal, tarihi ve turistik güzelliklerini keşfetmeye çağırdı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Reklam