Türkiye ve Mersin de gelişen olaylardan anında haberdar olabilirsiniz. Yeni haberler için sayfayı yenileyin.

 • DOLAR
  5,3365
  % 0,34
 • EURO
  6,0535
  % 0,21
 • ALTIN
  227,0858
  % -0,01
 • BIST
  103.213
  % 0,70
Mut Belediye Başkanı Yılmaz: “Daha çok yapacaklarım var”

Mut Belediye Başkanı Yılmaz: “Daha çok yapacaklarım var”

Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, hizmet için bu mevkiye geldiğini belirterek, “Daha çok yapacaklarım var” dedi.

Bir lokantada basın mensuplarıyla biraraya gelen Başkan Yılmaz, geçmişteki belediye başkanları gibi ’ben olmazsam Mut batar’ mantığında biri olmadığını ifade ederek, “Eğer tekrar aday gösterilip seçilirsem, Mut insanına daha fazla faydalı olmaya çalışacağım. Şansız bir dönemde belediye başkanı oldum. Geçmişteki iki başkana göre bir taraftan ekonomik boşluk bir taraftan Büyükşehir Yasası… Bu kadar alanın genişlemesi ve kırsalın hizmete aç olması. Bir taraftan FETÖ olayı bir taraftan milletvekilliği, referandum, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin olması yüzünden iyi bir belediye dönemi geçirmedik. Ama ona rağmen de samimi ve iyi niyetimizle bazı şeyleri aştık. Ekibim bölgeyi yeni tanımaya başladı ama genele bakıldığında şuan taşların yüzde 70’i yerine oturdu. Bu oturan taşlarla biraz daha çalışılabileceğimize inanıyorum” dedi. Hizmet için bu mevkiye geldiğini kaydeden Yılmaz. “Daha çok yapacaklarım var” diye konuştu.

Yerine kim gelirse gelsin belediyeciliği öğrenme süresinin en az 2 buçuk yıl olduğunu ifaden eden Başkan Yılmaz, şöyle devam etti:

“Mut ilçesi siyaseten diğer ilçelerden 20-25 yıl geride. Siyaseti kullanamıyoruz. Siyaset ilçedeki insanları kullanıyor. Buna da çok üzülüyoruz. O bu değil tümü aynı. Benim Partim MHP’de dahil ilçenin önüne takoz oluyor. Bu anlamda da üzülüyoruz. İlçemizin insanlarına bunu yakıştıramıyoruz. Ama bu sıkıntıyı ne zaman aşarsak ilçe olarak başarılı oluruz. Gönül ister ki bütün siyasi partililerle gidip Ankara’ya ilçeye hizmeti alabilmek. Bu biraz zor tabi.”

Belediyeyi devraldıklarından bu yana temel atma aşamasına getirdikleri 8 proje bulunduğunu belirten Başkan Yılmaz, “Dünün plansız şehri, dünün modern bir belediyenin olmayışı eksiklerini Büyükşehir Yasasında gördük. Ama bundan sonra inşallah asgari ölçüde gidereceğiz. Biz Büyükşehre mesela 10 proje göndermişiz 8’i geri gelmiş bu nedir. Mut belediyesinde mühendis yetersizliğinden kaynaklanıyor. Projeyi iyi yapan bir personelimizin olmayışı önemli bir sıkıntı” şeklinde konuştu.

Türkiye’de bütün dosyalarından fotokopi verebilen tek belediye olduklarını vurgulayan Başkan Yılmaz şunları kaydetti:

“Bunu meclisten geçirdik. Kağıt başı 5 lira veriyorsun hangi dosyadan istersen bunlar ihale mi, faturamı ne olursa olsun bu gibi evrakların fotokopisini alabiliyorsun. Bunu meclis kararıyla onayladık işine geleni ver işine gelmeyeni verme anlamında değil. İstediği evrakın fotokopisini veriyoruz. Bundan önce belediyenin bir evrakını eline geçiren işte bende belediyenin evrakı var diyerek gösteriyordu şimdi ise kimse böyle demez oldu. İsteyen alabilir duruma geldi.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Erdemli Belediyesi’nden Karakeşli’ye futbol sahası

Erdemli Belediyesi’nden Karakeşli’ye futbol sahası

22 Şubat 2019, Erdemli Belediyesi’nden Karakeşli’ye futbol sahası için yorumlar kapalı
İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı’na Alican Özbayrak atandı

İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı’na Alican Özbayrak atandı

22 Şubat 2019, İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı’na Alican Özbayrak atandı için yorumlar kapalı
Bakan Koca, Tarsus Devlet Hastanesi inşaatını gezdi

Bakan Koca, Tarsus Devlet Hastanesi inşaatını gezdi

22 Şubat 2019, Bakan Koca, Tarsus Devlet Hastanesi inşaatını gezdi için yorumlar kapalı
HDP NEDEN ADAY ÇIKARMADI?

HDP NEDEN ADAY ÇIKARMADI?

21 Şubat 2019, HDP NEDEN ADAY ÇIKARMADI? için yorumlar kapalı
Açık minibüs kapısı hastanelik etti

Açık minibüs kapısı hastanelik etti

21 Şubat 2019, Açık minibüs kapısı hastanelik etti için yorumlar kapalı