Türkiye ve Mersin de gelişen olaylardan anında haberdar olabilirsiniz. Yeni haberler için sayfayı yenileyin.

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AB’den 126 bin Euro hibe desteği

AB’den 126 bin Euro hibe desteği

Erdemli Belediyesi, Mersin Üniversitesi (MEÜ) ile birlikte hazırladığı ve ortaklaşa yürüteceği proje ile Avrupa Birliği (AB) hibe fonundan 126 bin Euro tutarında hibe desteği almaya hak kazandı.

Uzun bir süredir proje hazırlık çalışmalarını sürdüren ve MEÜ ile birlikte hazırladığı projeyi Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimine sunan Erdemli Belediyesi, kabul edilerek onaylanan Yerel kalite Sözleşmesi ve Sürdürülebilir Turizm Projesi ile AB’nden Erdemli 126 bin Euro tutarında hibe alacak. Proje yürütücüsünün Erdemi Belediyesi, proje ortağı olarak ta MEÜ ile Yunanistan’ın Parga Belediyesinin yer aldığı Yerel Kalite Sözleşmesi ve Sürdürülebilir Turizm Projesi ile Erdemli’de turizmin gelişmesi ve tanıtımı yapılacak.

Desteklerinden dolayı MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’yı makamında ziyaret eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, çalışmalara verdikleri destekten dolayı Rektör Çamsarı’nın şahsında tüm üniversite mensuplarına ve emeği geçenlere teşekkür etti. Belediye olarak vatandaşlara nitelikli, kaliteli hizmet sunmak adına her türlü fırsatı değerlendirmeye gayret ettiklerini belirten Tollu, “Yine bir AB projesi yaptık Mersin Üniversitesi ile birlikte. MEÜ’nün paydaş olduğu sürdürülebilir turizm anlamında bir proje yaptık Yunanistan’ın Parga Belediyesi ile birlikte. Malumunuz Erdemlimiz bir tarım bölgesi ama biz turizmde de bir yerlere gelmeye çalışıyoruz. Turizm’in Erdemli’de gelişmesi adına Erdemli’de altyapı problemlerini hal ettik zaten bu manada da 13 milyon Euro civarında bir hibe alan bir belediyeyiz AB’den. Çok şükür Erdemlimizde turizm anlamında temel meseleleri hal ettik. Bundan sonra ulaşımla alakalı merkezi idaremizin yapması gereken şeyler var, büyükşehir belediyesinin yapması gereken şeyler var. Merkezi idaremizle hem büyükşehir belediyemiz ile el birliği ile gönül birliği ile Erdemlimizin güzel bir kent olması adına yaşanılabilir bir kent olması adına her türlü imkânı değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu manada Mersin Üniversitemizin çok değerli rektörüne çok saygı değer yöneticilerine bize verdikleri paydaş desteğinden dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah ilerleyen süreçte çok daha güzel bir Erdemlide, çok daha mükemmel bir Erdemlide hep beraber yaşayacağız inşallah” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Mersin’de avukatlara ’seçim ve sandık güvenliği’ eğitimi

Mersin’de avukatlara ’seçim ve sandık güvenliği’ eğitimi

24 Mart 2019, Mersin’de avukatlara ’seçim ve sandık güvenliği’ eğitimi için yorumlar kapalı
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Mersin’de konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Mersin’de konuştu

24 Mart 2019, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Mersin’de konuştu için yorumlar kapalı
Freni boşalan tır takla attı: 1 ölü

Freni boşalan tır takla attı: 1 ölü

24 Mart 2019, Freni boşalan tır takla attı: 1 ölü için yorumlar kapalı
SONA GELDİK

SONA GELDİK

24 Mart 2019, SONA GELDİK için yorumlar kapalı
Mezitli’de engelliler için erişilebilir kent protokolü imzalandı

Mezitli’de engelliler için erişilebilir kent protokolü imzalandı

24 Mart 2019, Mezitli’de engelliler için erişilebilir kent protokolü imzalandı için yorumlar kapalı